Allah Neden Mazlumun Yanında Olmuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Harry Ahmet

Hectopat
Bazı insanlar kötü olmasına rağmen bu dünyada sefa sürüp ölürler. İyi olup canice katledilen insanlar var. Asıl bu dünyada sefa sürmesi gereken iyiler değil mi? Allah neden iyilerin yanında olmuyor?
Kötüleri bu dünyada neden cezalandırmıyor? Allah neden kötü insanların mazlum insanlara karşı yaptıklarını engellemiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte asıl soru bu, niye? Madem tanrının açtığı yoldan yürümek en doğrusu ise neden sadece iyiler kazanmıyor? Ahireti kim gördü ki cezalandırılmaktan bu kadar korksun? Belki bazıları bu dünyada olanın bu dünyada kalacağını bildiği için rahatça kötülük yapabiliyor.

Dünya hayatı bir sınav olduğu için olabilir mi? İyi o zaman Allah Afrika'da bulunan aç çocukları da doyursun, Allah Filistin-İsrail çatışmasına da taraf olsun. Allah kötülük yapana anında yıldırım yollasın. Allah kötü düşünceli insanların kafasının üstünde iki boynuz çıkartsın. Hatta Allah gelip BM'de konuşsun. O zaman nerde kaldı sınav? Herkes tapar o zaman. Birazda insan kendine bakmamalı mı sence? Her şeyi Allah'tan beklemektense kendimizi biz düzeltsek ya da bunun için bir şeyler yapsak daha doğru olur.

Ahireti kim gördü ki
İşte bana göre asıl cevap bu. Şimdi amacım bir polemik yaratmak değil o yüzden cevap verirken düşünüp cevap verin. Her şeyi ahiret hayatına göre yaşarsak işimiz zor. Bana göre bu dünyada yapılan her şeyin karşılığı bu dünyada verilir. Ahiret hayatı var yada yok ama eğer var ise Kuran-ı Kerim'de pek açıklanmamış. Yani orada ne olacağını bilmiyoruz. İyi de olabilir kötü de.

Yok ya. Artık inanmak için sadece birazcık cahil, biraz da bağnaz olmak lazım. Hele bu devirde. Eğer "Neden?" sorusunu sorarsak inananlara, sürekli aynı cevabı verirler. Eğer soru sorduğumuzda cevapsız kalırlarsa, tekrar başa sararlar. Önerdiğimiz kitapları okumazlar. Dün Ruhi Çenet'in bir videosunu izledim. Sudaki Florür oranı insanı "aptallaştırıyor"muş. Hele Thomas Midgley döneminde tüm şebeke sularına Florür eklendiği için insanların IQ puanlarında 5-7 düşüş izlenmiş. Florür halen Türkiye'de içme ve şebeke sularına ekleniyor. Evet konuyu uçurdum ama bağlantısı var. :)

İşte bana göre asıl cevap bu. Şimdi amacım bir polemik yaratmak değil o yüzden cevap verirken düşünüp cevap verin. Her şeyi ahiret hayatına göre yaşarsak işimiz zor. Bana göre bu dünyada yapılan her şeyin karşılığı bu dünyada verilir. Ahiret hayatı var yada yok ama eğer var ise Kuran-ı Kerim'de pek açıklanmamış. Yani orada ne olacağını bilmiyoruz. İyi de olabilir kötü de.
Allah onlara, altından ırmaklar akan cennetler hazırladı. İçlerinde ebedi kalacaklar. İşte o büyük kurtuluş budur. (TEVBE/89)
Bence gayet açıklayıcı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı