Almanca çok mu zor bir dil?

Akrabalarını anlayabiliyorum. Aslında hiç de zor dil değil fakat doğru yaşta öğrenmeye başlamak gerek. Ben Almanca Öğretmenliği okudum. Bize daha doğru düzgün Almanca öğretmeden Almanca öğretmeyi öğrettiler. Severim Almancayı ama unutuyorum. Öğrenirsen bu senin için her zaman bir artı olur. Ayrıca Almanyada insan gibi yaşarsın. Türkiyede ne gibi yaşadığımız açık :)

Almanca öğrenirken de Erasmus ile yurt dışına gitmende fayda var.

Abi emin ol almanyanın da kötü yanları var Türkiye gelince ne gibi yaşattıkları açık bizim nasıl yaşadığımız değil :)

Almanca dili, söylendiği kadar zor mudur? Akrabalarım Almanya'da yaşıyorlar ve orada doğup, büyümelerine rağmen oldukça zor dil olduğunu söylüyorlar. Almanca öğretmenliğinin önü açık mıdır? @Recep Baltaş abi, yardımcı olabilir misin?

Bu arada kardeşim almancasını bilmem de ingilizcenin her türlü yolu açık bence onu seç hatta ICEP'i bi araştır derim.

Ülkemin ne olanaklarını, ne insanlığını hiçbir ülkeye değişmem. Cefasını da sefasını da seve seve birlikte çeken mozaik yapının parçalarıyız. İstismarcılar olsa da, ezelden devamede gelen güçlü Türkiye hazımsızı koca bir dünya ve onun yandaşları karşıda olsa da insanımız güzel, memleketimiz güzel.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı