Almanca'ya olan nefretimi nasıl aşabilirim?

ihsan D

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yazdığım gibi içimde Almanca'ya olan bir nefret var. Dizi izlerken Almanca izleyemiyorum, Almanca dersinde hoca konuştukça çekip gidesim geliyor ama konuşmayı öğrenmeyi istiyorum, istesem de beceremiyorum. Çok zor çok uğraştırıcı, dil öğrenmeyi severim ama Almanca çok sinir bozucu geldiğinden çalışmak bile gelmiyor içimden. Dark, htsdof gibi dizileri de izleyemedim bu nefretim yüzünden aşamıyorum. Evet, çok saçma anlamsız bir nefret ama geçmiyor. Böyle demeden severek çalışırsam geçer dedim olmadı. Yok mu bir Almanca ile ilgili, bilgili birisi? Bana bir şey söylesin sevmeye başlıyayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yazdığım gibi içimde Almanca'ya olan bir nefret var. Dizi izlerken Almanca izleyemiyorum, Almanca dersinde hoca konuştukça çekip gidesim geliyor ama konuşmayı öğrenmeyi istiyorum, istesem de beceremiyorum. Çok zor çok uğraştırıcı, dil öğrenmeyi severim ama Almanca çok sinir bozucu geldiğinden çalışmak bile gelmiyor içimden. Dark, htsdof gibi dizileri de izleyemedim bu nefretim yüzünden aşamıyorum. Evet, çok saçma anlamsız bir nefret ama geçmiyor. Böyle demeden severek çalışırsam geçer dedim olmadı. Yok mu bir Almanca ile ilgili, bilgili birisi? Bana bir şey söylesin sevmeye başlıyayım.

Bir tavsiyem var almanların tarihini araştır belki nazi marşları yararlı olur.(Gelip sövmeyin naziler çok gaddar ve zalimdi sadece akılda kalır diye söyledim)

Bu sene ben de Almanca görmeye başladım. Normalde yeni bir dil öğrenirken yadirgama seviyesini hızlıca atlardim. Ama yok, Almanca'dan ben de nefret ediyorum. Çok kaba ve saçma bir dil gibi geliyor.

Bir nefreti yenmenin en iyi yolu kendinizi zorlayarak o konfor alanından çıkarak o nefret ettiğiniz şeyi öğrenmeniz, çok eskiden lise döneminde matematikten nefret ederdim ve her yazılı da sıfır alırdım, benim için ulaşılamaz bir ders gibi gözükürdü, fakat geleceğimi belirlemek için matematiğin şart olduğunu öğrendim ve hiç sevmeyerekte olsa bu dersi öğrendim, şu an gayet seviyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı