Almanya fakirleşebilir mi?

Zaten fakir, mesela Mercedes Türkiye'nin bizden çaldılar o projeyi ve BMW'yi de çaldılar. Türkiye daha zengin Almanya ise fakir.

Tabii ki çaldılar... Dalga geçerken faka basmak diye buna derim ben! Mersedes ve Bemeve tasarımcılar Türk biliyor muydun? Yok... Ayrıca Teknik ekipte önemli yerlerde Türk mühendisler çalışıyor her iki şirkette de... Türkiye ile dalga geçmek yerine bir Çinli kadar olamıyorsun ülkeni düşünmek konusunda... Seni japonlar ve almanlarla kıyaslamıyorum bile... Bir Çinli kadar ülkesini düşünen iyi bir topluluk tüm dünyaya kök söktürür...

@NothingGood Yada Kemalist, Devletçi bir hükumet gelsin, 1 seneye kalmaz batar 1923-1950 arası olduğu gibi. "Ak partea'ların" çoğu en azından bir yerde çalışmış, ticaret yapmış adamlar, 2003-2013 arası refah varken de avantacı tembel, memur kemalist kesim özelleştirmelere karşı çıkıyordu.

Tabii ki çaldılar... Dalga geçerken faka basmak diye buna derim ben! Mersedes ve Bemeve tasarımcılar Türk biliyor muydun? Yok... Ayrıca Teknik ekipte önemli yerlerde Türk mühendisler çalışıyor her iki şirkette de... Türkiye ile dalga geçmek yerine bir Çinli kadar olamıyorsun ülkeni düşünmek konusunda... Seni japonlar ve almanlarla kıyaslamıyorum bile... Bir Çinli kadar ülkesini düşünen iyi bir topluluk tüm dünyaya kök söktürür...
Tamam.
Tabii ki çaldılar... Dalga geçerken faka basmak diye buna derim ben! Mersedes ve bemeve tasarımcılar Türk biliyor muydun? Yok... Ayrıca teknik ekipte önemli yerlerde Türk mühendisler çalışıyor her iki şirkette de... Türkiye ile dalga geçmek yerine bir Çinli kadar olamıyorsun ülkeni düşünmek konusunda... Seni japonlar ve almanlarla kıyaslamıyorum bile... Bir Çinli kadar ülkesini düşünen iyi bir topluluk tüm dünyaya kök söktürür...

Peki o çalışanların göçmen olmadıkları ne malum? Beni zaten kıyaslayamazsın çünkü o insanlar ile ben aynı düşünmüyorum o dediğin ülkelerin yarısın da başbakan var siz galiba bu ülke de bakanların karar verdiğini düşünüyorsunuz ama aksine son söz ü rte söylüyor.

Geri
Yukarı