Almanya Hamburg'da ilk izlenimlerim!

Keşke imkanım olsa 2 oğlumu ve eşimi alıp İsveç'e yerleşebilsem :(

Umarım öyle bir fırsatınız olur hocam, gerçekten üzülüyor insan şu duruma düşmeye.
Tek hayatimiz ülkeden kaçmak oldu, bizi bu duruma sokanlar elbet cezasını çekecektir.

Gerçekten ailemi alıp, en azından kızım için güzel bir hayat kurmak isterdim oralarda...
Yurt dışına gidip yerleşme imkanı olmayanlar için diğer çözüm, kendinizi geliştirip yurt dışına iş yapıp döviz kazanmak.
Geliriniz döviz, gideriniz TL olursa tamam.
Ama TL kazanıp TL harcamak sıkıntı...

Hem bize mobil internet hızını veya evdeki internet hızını atmazsan yazılı olmayan kuralları bozarsın.

Almanya internet alt yapısı için zamanın da gerekli adımları atmayıp internet için ABD gibi kablo TV kullandığı için Almanya'nın internet alt yapısı pek iyi değil hız değerleri Türkiye'ye göre oldukça iyi (ev interneti için söylüyorum) ama yine de problemli. Şu anda fiber yaygınlaştırılıyor. Ben resimde ki paket için başvuru yaptım çarşamba günü bağlanacak, alacağım hız değerlerini görüyorsunuz.
ads.PNG

Umarım öyle bir fırsatınız olur hocam, gerçekten üzülüyor insan şu duruma düşmeye.
Tek hayatimiz ülkeden kaçmak oldu, bizi bu duruma sokanlar elbet cezasını çekecektir.
Güya dindar ayağına yatıyor, cumaya gidiyor fakat kul hakkından haberi yok. Yazları soluğu bodrumda özel havuzlu otelinde alıyor.
"Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir" diyen, açlıktan karnına taş bağlayan peygamberin, kebap yiyen ümmeti işte.
Bir de cuma namazıyla Allah'ı cezbetmeye, kandırmaya çalışıyor. Bildiğin ot yerine koyuyor.

Güya dindar ayağına yatıyor, cumaya gidiyor fakat kul hakkından haberi yok. Yazları soluğu bodrumda özel havuzlu otelinde alıyor.
"Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir" diyen, açlıktan karnına taş bağlayan peygamberin, kebap yiyen ümmeti işte.
Bir de cuma namazıyla Allah'ı cezbetmeye, kandırmaya çalışıyor. Bildiğin ot yerine koyuyor.

Ben yönetim ile dini inançların bir tutulmasını doğru bulmuyorum şahsen, siz de tahminimce o tarzda düşünüyorsunuzdur.
İşte hangi ülke dini inanç ile yönetiliyorsa o ülkede yoksulluk ve eşitsizlik had safhada oluyor, sebebi de inançlar üzerinden sömürüye giriyor çünkü gerçekten sömürmek çok basit.

Az kaldı bu tarz bir yönetimden çıkmamıza, son 1.5 yıl...

Geri
Yukarı