Almanya'da tek yaşayabilir miyim?

Hocam eğer son çıkan yeni yasa onaylanırsa ( araklık ya da subat ayında onaylanacak sanırsam) turist olarak gidip eğer orada iş bulursanız kalabiliyorsunuz.

Kısaca Almanya'ya gitmek istiyorum orada iş bulabilir miyim? Sadece İngilizce biliyorum.
Eğer Meslek Lisesi okuyorsan seni havada kaparlar. Ama vasıfsızsan işin zor. Hatta Almanya'da oturma izni alman bile zor. Vasıflıysan yani böyle Sanayide çalışacak bir elemansan sana Almanca kursu verir devlet. 5 yıl boyunca orada çalışır, uyum sağlarsın sonra vatandaşlık durumlarına falan bakılır.

Berlin'e gidersen emin ol Esenyurt'dan daha fazla Türk görürsün.

Eğer meslek lisesi okuyorsan seni havada kaparlar. Ama vasıfsızsan işin zor. Hatta Almanya'da oturma izni alman bile zor. Vasıflıysan yani böyle sanayide çalışacak bir elemansan sana Almanca kursu verir devlet. 5 yıl boyunca orada çalışır, uyum sağlarsın sonra vatandaşlık durumlarına falan bakılır.

Berlin'e gidersen emin ol Esenyurt'dan daha fazla Türk görürsün.

Hocam açık öğretimden mezun oldum. Mesleğim oto ekspertiz onun dışında mesleğim yok. Dynobil'de çalışıyorum ama yurt dışında bildiğim kadarıyla oto ekspertiz mesleği yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı