Almanya'dan GTX 1070 Getirmek

M. Samet

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, bu yaz teyzemi görmeye Almanya'ya gideceğim. Hazır gitmişken oradan ekran kartı almayı düşünüyorum. Aklımda bazı sorular var cevaplarsanız sevinirim.

• GTX 1070'in Almanya fiyatı ne?
  • Vergi için para verecek miyim? Bildiğim kadarıyla ikiden fazla alınca vergi veriyoruz, bu doğru mudur?
  • Kart ile ilgili bir sorun çıktığında garanti nasıl olacak? Evga'nın uluslararası garantisi var diyorlar ancak bazı kişiler problem yaşamış.
  • Yükleri uçağa yüklerken karta bir zarar gelir mi?

Almanya fiyatı da pahalı.
İki değil de sanırsam beş tane alınca ticarete giriyordu. Ama onda da şöyle bir durum var eğer kutusuz getirirseniz o zaman işler değişiyor. Bir şey diyemiyorlar.
Uluslararası garanti evganın var fakat eğer garantiye amerika veya almanyaya göndermek ayrı bir dert çünkü kargo parası size nereden baksanız 50€'dan 100$'a kadar çıkıyor.
Yük konusunda da eğer kartı kutusuyla beraber bavulunuzun içine tam ortasına koyup çevresinide eşyalarınızla sıkıca sararsanız bir şey olmaz. Olmadı yanınıza alabilirsiniz.

Almanya fiyatını biliyor musun? Sanırım iki yıl içinde kartı kolay kolay bozamam. Sonuçta 5450 gibi dandik bir kartı 6 yıldır sorunsuzca kullanmış biriyim.

Kullanırken bozulmaz zaten. Eğer ki havayolunda bavul tenis topu gibi atılırsa o zaman sıkıntı olur.
Almanyada ki fiyatlandırma konusunda ise geçen gördüm bir resmini fakat bulamadım şimdi.

Bu arada AMD'yi beklemenizi de öneririm. Velev ki 1070'e muadil bir kart çıkaramasa bile iki rakip pazara yeni kartlar ile girince rekabetten dolayı illa ki bir fiyat düşüşü olacaktır.

Arkadaşlar Almanya değil de Amerika fiyatı nedir GTX 1070'in. Bir de şu anki referans tasarımlardan kaç dolar daha pahalı olur sizce özel soğutmalar. Ayrıca Amerika'dan alınan ürünün garantisi burada geçerli oluyor mu? Ben de Amerika'dan arkadaşıma aldırmayı düşünüyorum da, cevaplarsanız sevinirim.

Bence uğraşmaya değmez ama yinede alırsan al ürünü kutusundan çıkar bir poşete koy. Kutuyu da bavula at.
Boş kutuya zaten zarar gelmez üründe kucağında muylu mesut ülkene dönersin :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı