Almanya'ya gidemiyorum diye sürekli üzülmek

Hocam aslında sizin dediğiniz gibi bir evde ve bir maaş ile çalışsa 750 Euro artıyor bunun 250'sini bankaya yatırsa 1 yıl böyle çalışsa 6000 Euro ediyor.

Aile değil de tek kişi yaşarsa o kadar para biriktirebilir evet. Ama bunu yaparken sosyal hayatından fedakarlık yapması gerekir.

Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz? Gülüyorum sadece.
Evet, aynen söyledigim gibi dusunuyorum. Vasıfsız Alamancılar orada Türk dayanışması ile yasıyor. Zaten belli bölgeler Türk kaynar.

Valla ister gül, ister gülme. Gerçekler sana göre degismiyor arkadasım. İngilizce biliyorsan acip okursun. Gitme imkanın varsa gidip bizzat görürsün.

Tek sansları Almanya gibi medeni bir ülkede olmaları ve hakları olması.

Daha baştan kendin pes etmişsin hocam. Daha yaşın azken 30'a varmadan gidebilirsin "belki". Ayrıca ortaokul mezunu ne çok düşük bir eğitim. Sızlanarak zafer kazanılmaz. Bir şekilde bir meslekte kalifiye olup gitme şansın vardır ama bu diplomasızla zor.

Daha baştan kendin pes etmişsin hocam. Daha yaşın azken 30'a varmadan gidebilirsin "belki". Ayrıca ortaokul mezunu ne çok düşük bir eğitim. Sızlanarak zafer kazanılmaz. Bir şekilde bir meslekte kalifiye olup gitme şansın vardır ama bu diplomasızla zor.

Orada İnşaatta Amelelik yapmak için bile giderim. Hocam zaten mühendis, mimarlık yapmaya gitmiyorum :)

Geri
Yukarı