Almanya'ya gidemiyorum diye sürekli üzülmek

Hocam acaba neden öyle yapıyorlar? Çünkü Tofaş gibi bir araba bile 5Kdan 30K ya çıktı.

Aynen öyle. Görmüşlük var.
Ve bizdeki gibi ölücüler yok. 3 lira edecek şeyi 300 liraya ilana koyuyor bizimkiler, belki keriz bulurum diye :( Bizim ülkede sevmediğim şey, insanlar.

benim bahsettiğim vasıfsız Alamancılar vs. değil. Orada sana direkt olarak ırkçılık yapıyorlar mı? Aşağılayıcı konuşmalar, küçük düşürme var mı?
Ben de bir Suriyeli ya da Afgan'a hakaret etmiyorum, ırkçılık yapmıyorum, küçük dusurmuyorum ama bu ülkem için onları istediğim anlamina gelmez.

Almanya'da çok azınlıktaki Türkler dışında geri kalan hepsi Almanlar tarafından bizim Suriyelileri gördüğümüzden farklı görmüyorlar. Bunu anlamak çok zor değil.

Türkler Almanya'da kornali konvoylu düğün yapıyor. Bisikletli Almanlar kaldırım kenarında ağzı açık şekilde bunları izliyor.

Evet, kesinlikle içlerinden "ne kadar tatlı bir an" düşünceleri geçiyordur :D

Aynen öyle. Görmüşlük var.
Ve bizdeki gibi ölücüler yok. 3 lira edecek şeyi 300 liraya ilana koyuyor bizimkiler, belki keriz bulurum diye :( Bizim ülkede sevmediğim şey, insanlar.
Tam PS5 fiyatlarına bakıyordum içimden 'Aaa düzelmiş' derken abimiz çekti vurdu.
Ekran Görüntüsü (317).png

Ben de bir Suriye'li ya da Afgan'a hakaret etmiyorum, ırkçılık yapmıyorum, küçük dusurmuyorum ama bu ülkem için onları istediğim anlamina gelmez.

Almanya'da çok azınlıktaki Türkler dışında geri kalan hepsi Almanlar tarafından bizim Suriyelileri gördüğümüzden farklı görmüyorlar. Bunu anlamak çok zor değil.

Türkler Almanya'da kornali konvoylu düğün yapıyor. Bisikletli Almanlar kaldırım kenarında ağzı açık şekilde bunları izliyor.

Evet, kesinlikle içlerinden "ne kadar tatlı bir an" düşünceleri geçiyordur :D

Kreuzberg gibi de bir gerçek var :D
Tam PS5 fiyatlarına bakıyordum içimden 'AAA düzelmiş' derken abimiz çekti vurdu.
Eki Görüntüle 889235

5K param olsa bu tenekeye vereceğime gider şehir gezerim. Ülke gezerim. Boş verin konsolu, para biriktirip gezin. 5k'ya gidilecek ve sonuna kadar eğlenilecek bir çok ülke var.

Hocam iyi günler. Akrabalarınız aracılığı ile oraya gitmeniz mümkün değil midir ? Bunu araştırmanızı çok isterim. Eğitim seviyenizin de böyle olmasına bakmayın, buradakiler lisans veya ön lisans mezunu oluyor da ne oluyor ? Çoğunluk işsiz, maalesef. Ben olsam akrabalarımı ikna eder oraya giderdim. Almanya'da en azından belli bir seviyeye gelmeden önce bile standartlarınız buradan daha iyi olacaktır emin olun. Ve arkadaşlar oranın ucuz veya pahalı olması kime göre, neye göre ? Yani herkes 6000 ya da 7000 avro kazanmadığına göre "birim" hesabı yapmak mantıklı değil bence. Yani oraya gidip daha iyi yaşarsınız ve başlangıçta maalesef zorlanırsınız bence. Fakat çalışmanın karşılığını da alacağınız bir yer. Ancak sosyal problemleri çok dert etmeyin. Ne de olsa oraya gidecek tek Türk siz değilsiniz.

Cidden böyle düşünüyorsanız, artık yazacağım bir şey yok. Yazdıklarım da boşa çıktı üstelik. @Jira
Bu bir dusunceden öte gerçeklerin yazıya dökülmüş halı. Kimseyi inandirma gereksinimi hissetmiyorum. İnternet, Youtube herkeste var.

Eğer bir vasfın yoksa Almanya gibi ülkelerde çoğu insan sana 2. sınıf vatandaş gözüyle bakacak, ortaokul mezunu olduğunu söylemişsin, artık 4 sene üniversite bitirmek iş bulmak için minimum gereksinim oldu, kaldıki 6 sene üniversite okuyanlar bile iş bulamayabiliyor. Üniversite sırasında staj yapacaksın, en az B2 seviye İngilizce, yanına da orta seviye Almanca koyacaksın, CV'yi dolduracaksın, iş konusunda tanıdığın insanlara, akrabalarına danışacaksın anca bu şekil iş bulabilirsin. 21 yaş hala çok genç ve herkes hayatını idame ettirmeye bir yerde başlıyor, hayatını sıfırdan inşa eden çok fazla insan var. Maalesef hükümet çoğu şeyi kısıtlıyor, onun değişmesini beklerken elinden geleni yapacaksın.

Bildiğin troll hikaye işte.
Kiel'de yaşayan akrabalarım var. 1500 euro aylık maaşı var. 2+1 eve 750 euro kira ödüyor sadece.
Bunlar da sanıyor ki, Almanya'ya gidince settings kısımdan "creative" moda alıyorsun. "E" ye basıp istediğin itemleri çekiyorsun :D
1500 euro maaş için ne yapıyor akrabanız? Bu maaşı almak için acayip bir efor harcaması gerekiyor gibi geldi. Asgari ücret alan kişi sayılarını karşılaştırmanızı da öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı