Almanya'ya nasıl gidilir?

Reşit olsaydı 4K 5k euro karşılığında Amerika Almanya gibi ülkelere kaçak sokuyorlar oradan iltica edip oturma izni alabiliyor. Çoğu Kürt bu şekilde yerleşti Amerika Almanya gibi ülkelere.

Hocam aylarca kampta bekleyip sınır dışı edilme şansınız var ancak rüşvet verebilir misiniz orası da sıkıntı. Bir sorun olsa ya da adam sizi dolandırsa hiçbir yere şikayette bulunamazsınız.

Yerleşmek istiyorum.
Yerleşmek amacıyla gideceksen kur çok fazla olduğu için haliyle büyük meblalar ödemen gerekecek. İlk önce bütçene göre eyalet belirlemen lazım, eyaleti belirledikten sonra dil okullarını araştırman lazım, dil okulunu seçtikten sonra evrak vs. hallettikten sonra pasaportun yoksa çıkartmalı üstüne vize almalısın. Dil okulu fiyatları değişkenlik gösterebilir fakat senin amacın oraya yerleşmek olduğu için 9 aylık bir kurs seçmen gerek bu da aylık olarak 600-1000 euro arası değişir. Konaklama, ulaşım yeme içme, giyim gibi masraflarda aylık 2000-3000 euro gibi bir şey tutar da yaşayacağın eyalete göre değişkenlik gösterir. Dil okulundayken çalışma iznin olmaz o yüzden cepten yemen lazım, kursun bittikten sonra vizeni değiştirip daha uzun kalabilirsin.

Oku üniversiteni burada, oradan iş başvurusu spamla mezun olunca. Boş ver dönerci falan olma kardeşim. Hem para gerekli hem zanaat gerekli. Mülteci gibi zanaatsiz gitmek olmaz.
Baksana ülkeye reis, nasıl gitmeyelim ki mülteci gibi? kendi ülkemizde azınlık değil miyiz? avrupa bile Türklere vize konusunda ambargo uyguladı. Toz pembe hayallerin içinde yaşar gibi hemen bir başvuru yapıp onaylansaydı herkes giderdi.

Hocam tam cevap yazacaktım ama sonra üşendim, Almanya'da tanıdığınız varsa davet yolluyabilir zaten genç açığı var ama kesinlikle Almanca öğrenin, bu arada Almanya mı olmak zorunda?
Hem çok fazla Türk var hem bazı tanıdıklarım var, bana belirli şeyleri de öğretebilecek.

Baksana ülkeye reis, nasıl gitmeyelim ki mülteci gibi? kendi ülkemizde azınlık değil miyiz? avrupa bile Türklere vize konusunda ambargo uyguladı. Toz pembe hayallerin içinde yaşar gibi hemen bir başvuru yapıp onaylansaydı herkes giderdi.
200 bin 250 bin liran varsa hemen yarın git. Ama paran yoksa meslek sahibi olarak neredeyse bedavaya gidebilirsin hem de işin hazır olur. Eğitimini aksatma bence.

Öncelikle reşit değilim, fakat ailemle konuyu görüştüm, olumlu karşıladılar. Almanya'ya yerleşmek istiyorum, orada yaşamak istiyorum sebepleri hem ekonomik olarak, hem kendimi rahatça ifade edebilmek açısından hem de yeteneklerim konusunda değerlenebileceğimi düşünüyorum. Çok net bir soru. Almanya'ya nasıl gidebilirim? Vize, oturum izni vs. bunların başvurularını nerelerden, nasıl yapabilirim? Reşit olmadığım halde veli izni ile gidebilir miyim? Dil bilmiyorum İngilizce dışında, ama Almanya'ya gidersem kursa yazılacağım. Sakın şunu yazacaklar gelmesin konuya "kardeşim bildiğin gibi değil o ekonomi işleri boş ver en iyisi ülkende kal" falan yazacaksanız hiç yazmayın. İyi günler dilerim.

Benim babam 9 yıldır falan orada hala vatandaşlık alamadı polisler ırkçılık falan yapıyor gözüktüğü gibi bir yer değil.

Benim babam 9 yıldır falan orada hala vatandaşlık alamadı polisler ırkçılık falan yapıyor gözüktüğü gibi bir yer değil.
EMİN OL 6-7 AY KENARA EURO ATIP TÜRKİYEYE AUDIYLE GELMEK İÇİN O IRKÇILIĞA KATLANIRIM BIKTIM BEN Bİ ARABA İSTİYORUM 3 YIL ÖNCE Kİ FİYATI 200BİN TL İKEN ŞU AN DA 3-4 MİLYON CİVARI. EMİN OL ÖYLE DE Bİ IRKÇILIĞA KATLANIRIM Kİ GEREKİRSE KENDİME BİLE IRKÇILIK YAPARIM. Bİ BMW NASIL 4-5MİLYON OLABİLİYO? FERRARİ FALAN MI ALIYOZ HAYIRDIR BU FİYAT NE REİS??

Hem çok fazla Türk var hem bazı tanıdıklarım var, bana belirli şeyleri de öğretebilecek.
Önce öğrenip gidin.

EMİN OL 6-7 AY KENARA EURO ATIP TÜRKİYEYE AUDIYLE GELMEK İÇİN O IRKÇILIĞA KATLANIRIM BIKTIM BEN Bİ ARABA İSTİYORUM 3 YIL ÖNCE Kİ FİYATI 200BİN TL İKEN ŞU AN DA 3-4 MİLYON CİVARI. EMİN OL ÖYLE DE Bİ IRKÇILIĞA KATLANIRIM Kİ GEREKİRSE KENDİME BİLE IRKÇILIK YAPARIM. Bİ BMW NASIL 4-5MİLYON OLABİLİYO? FERRARİ FALAN MI ALIYOZ HAYIRDIR BU FİYAT NE REİS??
Harbi kendi ülkemizde ırkçılık görmektense başka ülkede görelim.

Önce öğrenip gidin.

Harbi kendi ülkemizde ırkçılık görmektense başka ülkede görelim.

Doğru diyorsun ama ırkçılık dediğim öyle değil en küçük hatan da yıllarca hapis yiyorsun bir şey yapmasan bile adamlar evine gelip seni hapse atabiliyorlar sebep uyduruyorlar.

Düzenleme: Gözünü korkutmak için demiyorum herkese olacak diye bir şey yok sonuçta.

Geri
Yukarı