Almanya'ya nasıl gidilir?

@revolutıon..... Inandiriciliginiz ve kanitlariniza bagli bu durum. Ama acikcasi pek tavsiye etmiyorum ister istemez gercek siyasi suclu ve azinliklarin hakkina girersiniz.
Tanidiginiz var ise size tavsiyem formalite evlilik ile gelmeniz hem hic sikinti cekmezsiniz.[/QUOTEormaliy
@revolutıon..... Inandiriciliginiz ve kanitlariniza bagli bu durum. Ama acikcasi pek tavsiye etmiyorum ister istemez gercek siyasi suclu ve azinliklarin hakkina girersiniz.
Tanidiginiz var ise size tavsiyem formalite evlilik ile gelmeniz hem hic sikinti cekmezsiniz.
Formalite evli kaç sene kalmam lazım ki oturum alayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben demiyorum Almanya, Türkiye'den daha kötü.
Benim demek istediğim ülkem için çalışır çabalar düzeltmeye geliştirmeye çalışırım.
Aç kalırım yinede elin memleketinde bir sığıntı gibi yaşamam.
Burada çıksam meydana ülke benim birisi bana bir şey diyemez.
Orada bir sürü sıkıntı var şimdi etin kilosunu görüp vay be diyenler oldu biliyorum ama benim de yakımın çok bilmediğiniz çok şey var.
Türk, obasında yaşar demiş atalarımız var olsunlar.
Türkçe konuşmayacağım bir ülkede, kendi dinimi ve ırkımı kısıtlamak zorunda olduğum bir yabancı ülkede yaşayamam.
Tabi bu benim fikrim giden gider zorla tutmuyoruz ya, almıyorlar da oda başka bir konu. ;)

Pandemiden dolayı sana oturum izni vermezler gitsen bile 2 aya kovarlar Türklerde suriyeli muamelesi görüyor orda zaten ülkeden kaçmak daha kötü sonuçlar doğurabilir illa gidecem diyosan iskandinav ülkeleri daha hoşgörülü isveç norveç gibi ülkeler.

İsveç, Almanya sevicileri toplanmış...

Cidden sana üzülüyorum. Senin gibi insanlar büyüyor işte bu ülkede. Sonra, "neden gelişmiyor?" Kendi ülkesini bir çırpıda satıp gidebilecek insanlar var.
Hem haklı hem haksızsın. Sırf namaz kılmadım diye dayak yediğim günleri hatırlıyorum. Bu ülkenin insanı hem bilip bilmediği konularda boş boş konuşur. Hemde Türkiyeyi çok küçümser veya çok büyütür. Almanyada bulundum ve hiçbir müslüman beni namaz kılmadığım için dövmedi. Aradaki fark bana yeterli. Türkiyedeki insanların çoğu Cahil, eğitimsiz, görgüsüz.. Vs. Almanyada kimse kimsenin dinine karışmıyor,Kimse başkasını incitecek sorular sormuyor,kimse bilmediği konu hakkında profesör gibi konuşmuyor. Bu bile Avrupa kalitesini gösterir. TC Devleti daha kendi halkına bile sahip çıkamıyor. Sen hiç sınıfınızdaki maddi durumu küçük çocuğun çevresi olduğunu gördünüz mü? Biraz zor. Ama Almanyada işler böyle değil. Herkezin en azından kış ayında alabilecek mont, bot, ayakkabı ve giysi alacak kadar parası var.

Ben demiyorum Almanya, Türkiye'den daha kötü.
Benim demek istediğim ülkem için çalışır çabalar düzeltmeye geliştirmeye çalışırım.
Aç kalırım yinede elin memleketinde bir sığıntı gibi yaşamam.
Burada çıksam meydana ülke benim birisi bana bir şey diyemez.
Orada bir sürü sıkıntı var şimdi etin kilosunu görüp vay be diyenler oldu biliyorum ama benim de yakımın çok bilmediğiniz çok şey var.
Türk, obasında yaşar demiş atalarımız var olsunlar.
Türkçe konuşmayacağım bir ülkede, kendi dinimi ve ırkımı kısıtlamak zorunda olduğum bir yabancı ülkede yaşayamam.
Tabi bu benim fikrim giden gider zorla tutmuyoruz ya, almıyorlar da oda başka bir konu. ;)
Hani dolar düşecekti? Hahaahah.

Ben üniversite okudum mezun oldum KPSS sınavına çalıştım atandım.
Önce de işçi olarak yani garson vb. işlerde çalıştım.
İş çok 'yapana'.
Sen istisnaları konuşuyorsun.
Ve son olarak Almanya'ya giden adam işçilikten başka bir şey yapamaz o yüzden öyle söyledim.
Muhtemel bir çocuksun hayatı bilmiyorsun seninle tartışmam.
Ben ülkemi severim ve ülkemde yaşarım dediğiniz parti ile ilişkim yoktur.
O kadar yozlaşmışsın ki, direk bu konuyu lanse ediyorsun.
Dolar 4.5 TL oldu diye ülke mi terk edilir?
Dolar bir gün iner bir gün yükselir, biri gelir biri gider.
Ama Türkiye ve Türk milleti baki kalır.
Siz gidin bu zihniyetle durmayın bence.

Ve dolar 30 TL. Hâlâ aynı düşüncede misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı