Alt komşu sesi için caydırıcı olarak ne yapılır?

İstedikleri kadar alışmış olsunlar yukarıdan gelen gürültü adamı mahvediyor. Ben çok ciddiiyim konu sahibi bunu denemeli diye düşünüyorum.

Polis hiç işe yaramaz maalesef hocam. Geçin o işi. Daha beter de olabilirler hatta.

Gerçekten çok kötü kimsenin başına gelmesin istemem. 1 hafta uyutmadıkları oldu. Artık bu gürültüden dolayı birbirini öldürenlere şaşırmamaya başlamıştım. Kurtuldum çok kötü bir durum. Devletin bu konuda düzgün bir uygulaması var ama yok. İngiltere de polislerin özel bir ekibi var bu iş ile uğraşan gelip ölçüm yapıyorlar. Anında çözüm buluyorlar yapmaya devam ederlerse ceza yazıyorlar. Türkiye'de polis gelip uyarıyor ama işte karşı taraf aile diye ses çıkartmayın alttan alına geliyor konu. Çözüme ulaşacağı kesin değil. Ama karakolluk olduğumuz gün öyle bir sessizdi ki çok rahat uyudum ama sonraki aylar burnumdan getirdi o insanlar.

Fakat haklarınızı kullanın sabretmek zorunda değilsiniz kimseye hayatınızdan giden sizden gidiyor. Hayatınızı kötü etkileyip 1 ay kaybettirse size geriye düşüyorsunuz onlarda sizin için ağlamaz umurlarında olmazsınız. Kavga edeceğinize kesinlikle polis çağırın. Sizi sinir ettilerse sakın ama sakın zarar vermeye kalkmayın kimseye. Hakaret bile etmeyin. Polis gelsin görevini yapsın. Tutanak tutturun. Ama işte tatlı dile ile çözmek aşırı işi kolaylaştırıyor her karşılaştığınızda hoşnutsuzluk yaşamanızdan daha iyi.

Müteahhit denilen soyguncular binaları yaparken 3 kuruş kendi ceplerine kalsın diye evlerin duvarlarını kağıttan yapıyorlar. Hele ki 20-25 senelik binalarda oturuyorsanız haliyle gürültü seslerine maruz kalıyorsanız. Büyüklerimiz boşuna ''ev alma, komşu al'' dememiş. Alt katta oturan komşunun evinde eşya çok olmadığı için ses size yankılı geliyor. Polise şikayet etmekle boşuna uğraşmayın. Sadece gelip, uyarıp giderler. Elinizde gürültüyü kanıtlayacak video veya görüntü yoksa şikayetinizi ciddiye almazlar. Size tavsiyem alın bir hopörler basslı müziği kökleyin. Yada geç saatlerde mobilyaları itin. Belki komşunuz sizin gürültünüzden bunalıp çareyi taşınmakla bulur?

Müteahhit denilen soyguncular binaları yaparken 3 kuruş kendi ceplerine kalsın diye evlerin duvarlarını kağıttan yapıyorlar. Hele ki 20-25 senelik binalarda oturuyorsanız haliyle gürültü seslerine maruz kalıyorsanız. Büyüklerimiz boşuna "ev alma, komşu al" dememiş. Alt katta oturan komşunun evinde eşya çok olmadığı için ses size yankılı geliyor. Polise şikayet etmekle boşuna uğraşmayın. Sadece gelip, uyarıp giderler. Elinizde gürültüyü kanıtlayacak video veya görüntü yoksa şikayetinizi ciddiye almazlar. Size tavsiyem alın bir hoparlör basslı müziği kökleyin. Ya da geç saatlerde mobilyaları itin. Belki komşunuz sizin gürültünüzden bunalıp çareyi taşınmakla bulur?

Benim oturduğum bina 2010'da yapılmıştı. Gene ses geliyordu eski ev olmasına gerek yok. Bazı insanlar apartmanda oturduklarını anlamıyor. Polis işini yapmak zorunda kavgaya dönüşmemeli. İletişim yolunun sonuna kadar zorlanması lazım. Müzik açarak çözüm bulması olası değil pek ama çocuk gelirse 1 hafta yaptıklarını yapsınlar aşağıya ağlayarak gelir özür dilerler. O çocuk gürültüsüne çocuk bile katlanamaz bir süre sonra.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı