Alt komşu sesi için caydırıcı olarak ne yapılır?

Onlar yaptıkça bende yaptım son zamanlarda ama onlar daha çok yapmaya başladılar o anlarda sanki ilk yapan benmişim gibi.
Uğraşmak istemiyorsanız şikayet edin fakat hiçbir dönüşü olmuyacak benim tahminimce.

Tabii o da bir çözüm yöntemidir. Tamamen komşunun karakterine bağlı. :D
Kim artık üstünlük kurarsa :)

Acaba kiracıya şikayet mi etseniz, online ihbara video çekip de atabilirsiniz. Sonuçta uyardınız. Ailenin buna karşılığı da saçma olmuş. Tamam anladık çocuklarınız var ama bu kimsenin umurunda değil. Rahatsız etmeye hakları yok. Çocuklarını düzgün eğit o zaman. Ne gerekiyorsa sonuna kadar yapın hocam. Ben olsam 2-3 uyarıdan sonra ihbar ederim, peşini de bırakmam.
Kiracı değiller ki. online ihbar geldi aklıma bir tek.

Merhaba, yeni eve taşındık yaklaşık 6 ay önce. Alt komşumuzun 3 tane erkek çocuğu var. O dairenin altı boş daha taşınan yok. Çocuklar ortaokul çağında sanırım. Ayaklarını yere vura vura koşuyorlar ses bizim evde yankılanıyor, bağıra bağıra konuşuyorlar. Bir kez kapılarına gittim, "ne yapalım 3 erkek çocuk, zaten kanunen 12'ye kadar serbest diyorlar.". Bazı sabahlar onların sesiyle uyanıyorum, bazı akşamlar onların sesiyle uyuyamıyorum. Online ihbara video çekip atsam bir şey yaparlar mı? Nereye şikâyet edebilirim? Çözümü nedir bu durumun? Daha yeni taşındık, bu şekilde durulmuyor evde.

Polise şikayet edin. Uğraşsın dursunlar.

Televizyondan veya varsa güçlü bir hoparlörden son ses alarm sesi gibi rahatsız edici bir ses aç. Kapına gelirlerse "Ne yapalım 3 erkek çocuk, zaten kanunen 12'ye kadar serbest." de.

İnsanlar garip. Bize şikayet gelseler bir ton azar işitirim ailemden.
Ben şimdi onlara karşılık ses yapınca bile işitiyorum 😔

Doğru olan şikâyet etmeniz, eğer sistem vesaire kurarsanız onlar sizi şikâyet eder, cezayı siz çekersiniz.
O da doğru, ama tam olarak bunun ilgilisi kim? Nereye şikayet etmem lazım. Direkt 112’yi arayıp mı etmeliyim? Aklıma online ihbara video atmak geldi.

Son düzenleme:
Ben şimdi onlara karşılık ses yapınca bile işitiyorum 😔

O da doğru, ama tam olarak bunun ilgilisi kim? Nereye şikayet etmem lazım. Direkt 112'yi arayıp mı etmeliyim? Aklıma Online ihbara video atmak geldi.

Online mantıklı duruyor polis gelince bunlar direk sessizleşir. Kanıtlayamazsın.

Hocam toplu yaşam alanlarındaki en büyük sıkıntı bu gerçekten bu konudan bende çok şikayetçiyim yan komuşumun odasıyla benim duvarımın arasında sanki duvar değil de arada kağıt var çok özür dileyerek söylüyorum yatağın gıcırdama sesi bile geliyor siz anladınız gerçekten çok zor bir durum saygılar sevgiler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı