Çözüldü Alt + Tab yapınca 5 saniyelik siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

frayed one

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim;
  • Ekran Kartı ASUS TUF Gaming GeForce® GTX 1660 Ti OC
  • İşlemci AMD Ryzen 5 2600
  • Anakart MSI B450M PRO-VDH Plus
  • RAM G.Skill 8x2GB Ripjaws
  • Kasa Cooler Master Masterbox Lite 5 600W
  • Sabit Disk Seagate 3.5" 1TB Barracuda
  • SSD Adata 240GB SU630
Şu anlık deneme sürümü Windows 10 kullanıyorum. Alt + Tab yapınca (tam ekran oyun oynarken) 5 saniyelik bir siyah ekranla karşılaşıyorum ve ana ekrana dönebiliyorum. Fakat sistemi yeni aldığımdan deneme sürümünden mi yoksa PC'den mi olduğunu sormak istedim. Thanks!

Çözüm
Sistemim;
  • Ekran Kartı ASUS TUF Gaming GeForce® GTX 1660 Ti OC
  • İşlemci AMD Ryzen 5 2600
  • Anakart MSI B450M Pro-VDH Plus
  • RAM G.Skill 8x2GB Ripjaws
  • Kasa Cooler Master Masterbox Lite 5 600W
  • Sabit Disk Seagate 3.5" 1TB Barracuda
  • SSD Adata 240GB SU630
Şu anlık deneme sürümü Windows 10 kullanıyorum. Alt + Tab yapınca (tam ekran oyun oynarken) 5 saniyelik bir siyah ekranla karşılaşıyorum ve ana ekrana dönebiliyorum. Fakat sistemi yeni aldığımdan deneme sürümünden mi yoksa PC'den mi olduğunu sormak istedim. Thanks!

Çok fena hortlatıyorum konuyu. NVIDIA kullanıyorum ben. NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarı bu şekilde yaparsan çözülecektir:

1639054581825.png
Yeni sistemimde;
Ekran Kartı ASUS TUF Gaming GeForce® GTX 1660 Ti OC
İşlemci AMD Ryzen 5 2600
Anakart MSI B450M PRO-VDH Plus
RAM G.Skill 8X2GB Ripjaws
Kasa Cooler Master Masterbox Lite 5 600W
Sabit Disk Seagate 3.5" 1TB Barracuda
SSD Adata 240GB SU630
Tam ekran yerine çerçevesiz ayarını seçebilirsiniz.

Bilgisayar kendine geliyor. :) Oyunu alta almak kolay mı? :D Merak etmeyin normal ben alıştım. :D Hatta eski sistemde Alt+Tab yapınca bilgisayar mavi ekran veriyordu. :)

• Beğen
İfadeler: kt2
Bütün oyunlarda bu şekildeyse bana da normal gelmedi. 5 sn az bir süre değil.

Displayport kablosunda böyle bir sorun olmuyor, dönüştürücüden kaynaklı bir durum. HDMI veya DP'ye geçiş yapılamıyorsa destekleyen oyunlarda tam ekran çerçevesiz seçeneği seçilmeli.

5sn bana biraz fazla geldi. Monitörün VGA dönüştürücü falanla bağlı değil değil mi?

HDMI ile bağlı, Display Port geçeceğim.
Şu an bilgisayar yanımda değil, 5 saniye de biraz sallamış olabilirim. Ve sanırım Watch Dogs 2 gibi büyük oyunlarda oluyordu. Ve sanırım 2 3 saniye oluyordu ben yanlış hatırladım.
1 hafta sonra daha geniş bir bilgi olarak yazacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı