Alt Yapı Başvurusu ve Dilekçe Örneği

DobreLi

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Adana/Yüreğir
Daha fazla  
Alt yapı bekleyenler grubuna bende girmiş bulunmaktayım. Malum taşındım. Bina da yeni olduğundan altyapı bulunmamakta ve en yakın direk 2 direk arası mesafe uzunluğunda. Ben tabi daha önce yaşamadığımdan ararım hallederler diye nakil ederim biter diyordum. Tabi öyle değil durum. Şimdi sormak istediğim şu bina da 7 daire bulunmakta ve bina olarak tek ben dilekçe versem oluyor mu? Ya da tek dilekçede binadakilerden imza toplasam olur mu? Bir de daha önce hiç dilekçe vermediğimden aşağı da atmış olduğum dilekçeyi de inceler misiniz?
Adsız.png

Konuyu takip etmek isteyenler veya bu duruma düşenler için konuyu altyapı yapılana kadar bilgilendireceğim.
21.06.2017 itibari ile dilekçeyi verdim. 22.06.2017 itibari saat 17:00 civarı gelen telefon Türk telekom tarafındandı. Şaşırdım bu kadar çabuk dönmelerine.(Numara kişisel telefon numarası) Açtım ve benim adresimi okudu ve Telefon tellerine çekicinin takıldığını söyledi bana. Bende öyle bilgi aktarmadığımı dün itibari ile (Yukarı da bulunan) dilekçe vermiş olduğumu ve altyapı yapılması için verildiğini sizi yanlış bilgilendirdiklerini söyledim karşı tarafa. (Karşımdaki de pek bilgili değil galiba söylediklerini de yarım yamalak anladım zaten.) Daha sonra bunu deyince kusura bakmayın deyip kapattılar.

Geri aradım tekrar bilgi almak için telefonu açmadılar.

Ne yalan söyleyeyim dilekçeyi pek kaideye aldıklarını sanmıyorum. Prosedür gereği sadece. Yani zaten verdiğim dilekçeyi okusalardı bugün saçma sapan bir şey için aramazdılar. Bu dilekçedeki altyapı yerine fiber altyapı yazarsan olur. @iboyaspro1

Dedigin gibi pek kaideye alıcaklarını bende sanmıyorum çünkü her fiberin oldugu yerde zenginlerin evleri var genelde. Biz yine ADSL ye mahkum yiğitleriz galiba öyle gözüküyor :lanet:

Konu Güncellemesi. 04.07.2017 saat 11 civari Türk telekomdan aradılar.(Kişisel numara). Oturduğum yere geldiğinde binanın fotoğrafını çekiyor idi. Yanına gidip konuştuğumda mevcut caddede herhangi bir altyapı bulunmadığını, en yakın direğin ise boş olduğunu(ne demekse artık) söyledi. Gerekli işlemleri iletileceğini kabul ederlerse müteahhite verileceği daha sonrasında döşeneceği söyledi. Bu durumun uzun süreceğini belirtti. Zaten mevcut caddede altyapı yok deyince zaten geçmiş olsun dedim kendime.

Ben sadece bizim bina için 9 ay bekledim. Sizin caddede de yok. Bu hat çekme işleri merkezi bir yerde oturmazsan çok zor. Binadaki komşularınızdan imza toplayıp başvurunuza eklerseniz daha etkili olabilir. Belirli aralıklarla Türk Telekom'u ısrar amaçlı arayabilirsiniz.

Çevre binadaki yönetici veya ev sakinleriyle görüşüp onlarında dilekçe vermesini söyleyeceğim. İllaki internet , kablolu tv kullanmak isteyen olacak. Mevcut durumdan bahsedip onlarında söylemesiyle birlikte ne kadar fazla istek o kadar göze batar en azından.

Dostum iyi güzel de bak benim 50 metre dibimde konsolosluk, üniversitenin bölümü, alışveriş merkezi niteliği taşıyan bir yer var buna rağmen alabildiğim en iyi hız 10 Mbps. O da kafaları eserse. Fiber nerede? Diye sorduğumda sizin mahallenizde hat yok diyorlar bir de utanmadan.

Yeni konular

Geri
Yukarı