Alternatif ISS önerisi

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar sonunda taahhüdüm bitti. Türk Telekom'dan çıkmak istiyorum, ciddi derecede beni sinir etmeye başladılar. Yeni bir ISS arıyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız ve artılarıyla eksileriyle belirtirseniz çok mutlu olurum.

Sahip olduğum altyapılar :

Türk Telekom Fiber.
KabloNet Fiber.

Altyapı tipim : FTTH (G-PON) 1 Gbps.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom fiber açısından iyi. Fakat hız ve fiyatlandırmalar genel olarak yüksek. KabloNet çok kaliteli bir ISS. Yanlış hatırlamıyorsam hız ve ping alanında Türkiye'de birinci sıradaydı. 100 güldüren kampanyasına bakabilirsin.
Hocam Türk Telekomun bana verdiği modemler (2 modemini de kullandım Rezalet benim için az kalır) çok kötü hiç stabil bir bağlantı sunmuyorlar. Daha önce vdsl altyapımda Airties bir modem kullandım.Hiç birden bağlantı kesilmesi gibi bir problemle karşılaşmadım. Lol oynamaya çalışıyorum. Oynanmıyor tekrar bağlantı kuruluyor diyip duruyor. Ping 12 sabit ama bağlantım kesilip duruyor. Aynı şekilde R6 oynuyorum. Ama onda da aynı durum sürekli bağlantı kesilmesi. Dereceli maçtan atıp az ceza yemedim. Hız değerleriyle falan çok iyi ancak ping ve stabilite açısından rezalet ötesi.
Yani inanın bana Türk Telekom Fiber'in pek övülecek yanı yok

Türk Telekom fiber açısından iyi. Fakat hız ve fiyatlandırmalar genel olarak yüksek. KabloNet çok kaliteli bir ISS. Yanlış hatırlamıyorsam hız ve ping alanında Türkiye'de birinci sıradaydı. 100 güldüren kampanyasına bakabilirsin.
KabloNet'i düşündüm ama ping değerleri TT ile aynı verirse çok canım sıkılır. Ben doğrudan peering istiyorum olabildiğince.
Dostum KabloNet bağlatırsan, çok kaliteli orta boyutta bir modemleri mevcut. ISS'lerden modem almayı düşünmüyorum dersen, Keenetic Giga önerebilirim. Ama KabloNet'in modemi çok kalitelidir.
Fiber Modemi çok kaliteli hocam. İncelemiştim. 5Ghz 'de 1733 Mbit desteği var. Çekim gücü ve menzili de olağandışı adeta.

G-PON altyapın olduğu için ping değerin düşük olur. Ek olarak ADSL ve VDSL gibi dalgalanmalar falan yaşamazsın. Kopma vb. gibi durumlar asla olmaz. Olursa, zaten direkt çözüm getirirler.
Hop noktası az olsun istiyorum hocam. Mesela TürkNet Steam'e doğrudan peering yapıyor ve bu benim inanılmaz hoşuma gidiyor. ADSL altyapıya sahip TürkNet kullanan arkadaşım var. Rocket League'de aynı sunucuda benden 20 ms az alıyor

ADSL ve VDSL'e göre karşılaştırma yapman hata. GPON altyapısı ile çok düşük ping değerleri alırsın. Hangi ISS'yi bağlatırsan bu böyle olur. Speedtest ile test ettiğinde, 5-10 ms arası bir değer verir. Alacağın pakete göre, indirme hızın değişir sadece. Arkadaşın ile aynı sunucuda benzer değerler almanın sebebi, sadece altyapı ile ilgili olmaz. Sunucular genel olarak benzer değerler veriyor.

Ben konudaki mesajları filan okumadım ama benim sana tek tavsiyem Millenicom'u filan hiç düşünme. Onun dışındakileri bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar yazacaktır. Benim evimde 20 gündür internet yok. Aboneliğimi iptal etmeye çalışıyorum onu bile uzatıyorlar. Aman ha sakın bulaşmayın. Bunu da böyle tür konulara hep yazacağım.

Evet SpeedTest'de 8ms veriyor. Ama şimdi ADSL altyapıdaki arkadaşım benden düşük ping alınca da üzülüyorum hocam. ISS ile alakalı diye düşünüyorum. Ben aynı Rocket Avrupa sunucusunda 96 alıyorken gözümün önünde 73 ping alıyor.
Ben konudaki mesajları filan okumadım ama benim sana tek tavsiyem Millenicom'u filan hiç düşünme. Onun dışındakileri bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar yazacaktır. Benim evimde 20 gündür internet yok. Aboneliğimi iptal etmeye çalışıyorum onu bile uzatıyorlar. Aman ha sakın bulaşmayın. Bunu da böyle tür konulara hep yazacağım.
Yorumunuz için sağolun hocam. Aslında Milleni'yi düşünmüştüm. Ama bu yorumdan sonra almaktan çekinirim sanırım.

Geri
Yukarı