Altılı prize çok fazla cihaz bağlamak yanmasına sebep olur mu?

Combiness

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Altılı uzatma priz kullanıyorum sanırsam markası VI-KO. Bayağı eski koruması var mıdır bilmiyorum. 205V'luk güç kullanıyorum. Herhangi bir kablo yanması, ısınma veya şalter attırma riski var mıdır?

Altılı uzatma priz kullanıyorum sanırsam markası VI-KO. Bayağı eski koruması var mıdır bilmiyorum. 205V'luk güç kullanıyorum. Herhangi bir kablo yanması, ısınma veya şalter attırma riski var mıdır?

Viko ise genelde kaliteli olurlar sorun olacağını sanmam.
Tüm pirizlere çamaşır makinesi bulaşık makinesi fırın gibi cihazları bağlayıp aynı anda çalıştırmıyorsanız sorun olmaz.

Vallahi bende bir altılı priz var. Çok çok eski. Koruması vs. olduğunu da sanmıyorum. Bilgisayar monitör vs. her şey ona bağlı. Henüz sorun yaşamadım. Ha bu yaşamayacağım anlamına mı geliyor tabii ki hayır. Bilgisayar pamuk ipliğine bağlı :D.

Genelde bu tarz prizlerin altındaki etikette en fazla kullanılabilir Watt gibi değerler olur. O seviyeye kadar sıkıntı çıkarmazlar heralde.

Viko ise genelde kaliteli olurlar sorun olacağını sanmam.
Tüm pirizlere çamaşır makinesi bulaşık makinesi fırın gibi cihazları bağlayıp aynı anda çalıştırmıyorsanız sorun olmaz.
Yok, öyle çamaşır makinasi gibi ağır makinalar bağlı değil. Led lamba , ledli mouse pad, bilgisayar şarj adaptörü ve 2-3 mA'lık şeyler bağlı.

Genelde bu tarz prizlerin altındaki etikette en fazla kullanılabilir watt gibi değerler olur. O seviyeye kadar sıkıntı çıkarmazlar herhalde.

Aradımda bulamadım. Markasınıda internette arattım yeni modelleri çıktı.

Yok, öyle çamaşır makinesi gibi ağır makinelar bağlı değil. LED lamba, LED'li mouse pad, bilgisayar şarj adaptörü ve 2-3 MA'lık şeyler bağlı.

Aradımda bulamadım. Markasınıda internette arattım yeni modelleri çıktı.

Hepsini toplasan 45 wat etmez sorun etme

Yeni konular

Geri
Yukarı