Altyapı sorgulamasındaki hızı alamamak

tunaaa

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Edirne'de en işlek yerde caddesinde oturuyorum. Sağımda 25 metre ilerimde 6 tane banka var iki tarafı caddeye bakan bir evdeyim internetten sorguluyorum 65 mbps gösteriyor. Turknetten internet altyapı sorguluyorum 50 Mpbs alabilirsiniz diyor fakat şuan bana denilen 16'yı geçemez diyor. Diyorum ki internet adresinizden sorguluyorum, 50 Mbps diyor nasıl olmuyor? Adam ben bilmem burda gözükeni bilirim diyor. Telekom'a gidip adres altyapı güncellemesi yaptır diyorlar ama ne olacak bilmiyorum anlayan birinin yardımını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam, 65 Mbps internetinizi bağladık deseler de alamayacaksın ki o hızı...
Burası Türkiye :sentinel:

Edirne'de en işlek yerde caddesinde oturuyorum. Sağımda 25 metre ilerimde 6 tane banka var iki tarafı caddeye bakan bir evdeyim internetten sorguluyorum 65 mbps gösteriyor. Turknetten internet altyapı sorguluyorum 50 Mpbs alabilirsiniz diyor fakat şuan bana denilen 16'yı geçemez diyor. Diyorum ki internet adresinizden sorguluyorum, 50 Mbps diyor nasıl olmuyor? Adam ben bilmem burda gözükeni bilirim diyor. Telekom'a gidip adres altyapı güncellemesi yaptır diyorlar ama ne olacak bilmiyorum anlayan birinin yardımını bekliyorum.
Bana da 50 Mbps alabilirsiniz diyorlar. Tamam eyvallah dedim buraya bağlattık portunuz 16 destekliyor dedi. ADSL'yse sıkıntı çok çıkıyor.

Merhaba öncelikle bankaların olması senin ikamet ettiğin bina ile bir bağlantısı yok. Bankalar kendilerine özel olarak ya fiber yada metro internet dediğimiz alt yapıyı kullanmaktalar. Başlı başına kendilerine özel hat alırlar ve aylık olarak bedel öderler 1,500 tl ve üzerinde bu sebepten dolayı senin bulunmuş olduğun sokak yada cadden de yüksek hız olması şart değil. İnternet sitesinden baktığında orada bulunan dağıtıcı dolap üzerine çıkış hızı ne görünüyorsa onu söylemekte bu bizleri yanıltır. İkamet etmekte olduğun binanın sana olan en yakın saha dolabına olan mesafesi önemlidir. 50 mt ve üzerinde ise sana 50 mbps ye kadar max. da verebilir. Daha yakın isen 100 mbps ye kadar verebilir. Buda o saha dolabındaki boş olan portlara dayalıdır. Bina yaşı önemlidir. Yeni bir bina ise verirler eski ise vermezler tavsiyem 50 mbps hızında bir başvuruda bulunman web sitesi üzerinden onaylanırsa zaten vericeklerdir müşteri hiz. arıyarak sorgulattığında göremeyebilirler ttnet de aynı şekilde bu kişilerin kullanımları kısıtlı biri görür verebiliriz derken diğeri desteklemiyor veremeyiz diyebilmekte sansını dene tanıdık varsa ttnet ekibinde onlar ile iletişim kurarak boş port var ise kiralanmamış onlar üzerinden bağlantı yaptırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı