TTNET'den verilen hızı tam alamamak

Konuda çok fazla ön yargı ve gereksiz kötüleme var. Türk Telekom, sizin paketinize göre hizmeti başlatır. Eğer siz o hızı alamıyorsanız altyapınız desteklemiyor demektir. Bu arada paketler 50Mbps - 100Mbps şeklinde satılmıyor. Örn. 100Mbps'e kadar ifadesiyle belirtirler. Siz şikayetinizi belirtiniz, sizin alabileceğiniz hıza uygun tarifeyi tanımlasınlar.

Mesela aşağıdaki sonucumdan da bakabilirsiniz. Hep aynı ve oynama yok. Çünkü altyapı destekliyor.
Speedtest Custom - Test your internet speeds

TTNet ile konuştuğumda 82 mbps downloada kadar alabilirsiniz dendi. Altyapım desteklemese adam neden 82 Mbps Download 50 Mbps Uploada kadar alt yapınız destekliyor desin ki? :D

Valla ben bu sabah görüştüm, bizim sitenin önüne kadar getirmişler ama site eski olduğu için (eskiden kastım 10 senelik) fiber kabloyu böyle eskiden kalma binalara çekme taraftarı değillermiş, çektirmek istersek maliyeti 20 bin lirayı aşarmış. Hipernet ile 75 e kadar destekliyor kullanabilirsiniz dediler ama müşteri hizmetlerini arayıpta 50 den 75 'e yükseltmek istediğimde alt yapınız yetersiz diyor. Müşteri hizmetleri ayrı konuşuyor buradaki TürkTelekomdakiler ayrı konuşuyor. Zaten paketim 50 lik ama alabildiğim 45.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı