Altyapımın alabileceği en fazla hız neye bağlıdır?

Berat148

Femtopat
Daha fazla  
Altyapımın alabileceği hız neye bağlıdır? Yani kablolardan bahsetmiyorum. 38 Mbps hız alabiliyorum gözüküyor altyapı sorgulama sitelerinde. Neden daha yüksek hız gözükmüyor? Ankastre kutusundan mı kaynaklıdır?

VDSL'de saha dolabına kadar fiber hat gelir ondan sonra eski bakır hatlar kullanılır. Saha dolabına uzaklığına saha dolabından senin evine gelen bakır hattın kalitesine göre değişir. Ankastreden de modemine kadar gelen kablo tek bir parça olması daha stabil bir internet almanı sağlayabilir.

Altyapımın alabileceği hız neye bağlıdır? Yani kablolardan bahsetmiyorum. 38 Mbps hız alabiliyorum gözüküyor altyapı sorgulama sitelerinde. Neden daha yüksek hız gözükmüyor? Ankastre kutusundan mı kaynaklıdır?

Alabileceğin hız alt yapına bağlıdır. Santrale uzaklığın. Hattın fiber, ADSL, VDSL olması, modem gibi parametrelere bağlıdır.

38 mbpsden yüksek almak için ne yapılmalı. Öncelikle Mahalledeki ankastre kutuları baya eski. Vdsl2 kullanıyorum şu anda saha dolabına uzaklık 515 metre.

Sitelerdeki sorgulamalarda bana pek inandırıcı gelmiyor artık. Bundan 1 ay önce Türknette yaptığım sorgulamada 35 mpbs önerisinde bulunuyordu geçen günlerde yaptım yanlış hatırlamıyorsam 12 yada 16 gibi birşey çıktı. Başka bir siteden yapıyorum bu seferde 73 mbps diyor. Tuhaf birşey. Şuan evimde 50 mpbs var.

38 Mbps'den yüksek almak için ne yapılmalı. Öncelikle mahalledeki ankastre kutuları bayağı eski. VDSL2 kullanıyorum şu anda.

Senin yapabileceğin çok bir şey yok dilekçe vermek dışında. Altyapı çalışmasını ISS yapıyor. Kabloların eski ise kendin değiştirebilirsin. Ancak hattın daha fazla hızı destekliyor ise hızı yüksek bir pakete geçiş yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı