AM5 anakart önerisi

Bütçe
7000
Bu daha uygun duruyor teşekkür ederim. Bu arada anakartın kasaya oturup oturmayacağını nasıl anlayabilirim daha önce hiç böyle bir şey yapmadım.

Peki PSU yeterli gelir mi sizce? 650W var bende çünkü. Bir de anakartın kasaya uyumlu olup olmadığını söyler misiniz?

Ben de bu anakarti onerdim ama Gaming.gen'de bu fiyata dustugunu gormemistim. Kacirmayin mumkunse. PSU simdilik yeterli gelir 4070 oyle cok guc tuketen bir kart degil. Ilk hedefiniz anakartla birlikte RAM degistirmek olsun elinizdeki DDR4 RAM'ler calismaz.

Bu daha uygun duruyor teşekkür ederim. Bu arada anakartın kasaya oturup oturmayacağını nasıl anlayabilirim daha önce hiç böyle bir şey yapmadım.

Peki PSU yeterli gelir mi sizce? 650W var bende çünkü. Bir de anakartın kasaya uyumlu olup olmadığını söyler misiniz?

Kasanın modelini biliyorsan Google'da arat veya kasanda kullandığın anakart modelini biliyorsan özelliklerine vak mATX ise sana ilettiğim anakart kasana uyum sağlar.

Alacağınız anakartın uyumluluk listesine göre almanız daha sağlıklı olur.

DDR5 olmasından başka dikkat etmem gereken bir şey var mı peki?

Kasanın modelini biliyorsan Google'da arat veya kasanda kullandığın anakart modelini biliyorsan özelliklerine vak mATX ise sana ilettiğim anakart kasana uyum sağlar.

Gigabyte H510M h Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX şeklinde yani evet mATX sanırım.

Geri
Yukarı