Amaçsızım

Hocam öyle sürünürüm. Mülteci olmaktan farkı yok bunun. Fikirlerim var ama belgem/diplomam olmadığı için kimse beni takmaz. İki yıllığı zor okuyorum. Ayrıca fikirlerimi Türkiye'de kime açabilirim ki?
Kimseye açma. Kendin yap fikirlerin her ne ise onları aklının raflarında tozlandırmak yerine en kısa sürede gerçekleştir. Türkiye'ye bağlı kalma Dünya'ya açıl.

Bu arada sana bir kitap önermek istiyorum. Paulo Coelho'dan Simyacı. 2 günde bitirirsin. Lütfen oku. :) E kitap olarakta indirebilirsin. İstersen senin için upload edebilirim.

Kimseye açma. Kendin yap fikirlerin her ne ise onları aklının raflarında tozlandırmak yerine en kısa sürede gerçekleştir. Türkiye'ye bağlı kalma Dünya'ya açıl.

Bu arada sana bir kitap önermek istiyorum. Paulo Coelho'dan Simyacı. 2 günde bitirirsin. Lütfen oku. :) E kitap olarakta indirebilirsin. İstersen senin için upload edebilirim.
Abimiz tembel galiba hocam. Aslında benim gibi öyle boş boş oturup ara sıra ders çalışan insanların başlarından harika fikirler geçiyor ama çabuk pes ediyoruz. Neyse saygılar...

Abimiz tembel galiba hocam. Aslında benim gibi öyle boş boş oturup ara sıra ders çalışan insanların başlarından harika fikirler geçiyor ama çabuk pes ediyoruz. Neyse saygılar...
Kim tembel değil ki? Görüyorsun tembel olmayanlar Google'yi, Facebook'u kuruyor. Flappy bird gibi bir oyun yapıp milyonlar kazanıyor. Bizde tembel değil miyiz? Fikirleri gerçekleştirmek asıl olay.

Olmak yada olmamak, işte tüm mesele bu.

Yükleyebilirseniz çok sevinirim hocam. Fikir çok ama icraat yok. Çağımızın hastalığı. :(

Kesinlikle. :(

Yazan oldu mu bilmiyorum, spor yapmak hem seni mutlu yapacaktır hemde disiplinini, planlama, araştırma gibi yeteneklerini geliştirecek. Ayrıca bonus olarak vücudun çok daha güzel ve sağlıklı olacak.

Amaç ayrı Hedef ayrı. Amaç kısa vadeli, Hedef uzun vadeli. Amaç(lar) gerçekleştirildikçe Hedef'e ulaşılır. Amaç(lar) birbirinden bağımsız da birleşince Hedef'i oluşturur.

*Amaç kısa vadelidir ama 1-2 yıl gibi bir süre de Amaç olabilir. Hedef ise bu senelerin ve Amaçların devamında ulaşılan sonuçtur, Uzun Vadeli Amaç diyebiliriz.

Hastalığı önlüyor mu camiye gitmek?
Ruh sağlığı açısından evet. İstersen bir dene internetten öğrenebilirsin namaz kılmayı ben o şekilde öğrenmiştim. Özellikle de cuma günü.
''Ruh'' sağlığı açısından. Böyle ön yargılı yaklaşmayın. (y) Kişiden kişiye değişir bu, kanıtlanamaz.
Bir zamanlar hiç iyi değildim berbat haldeydim her şey para ile dönüyor dünyada malum tek yapacak şey Allah'a dua etmek dedim sonra namaza başladım insanı gerçekten iyi yapıyor özgüvenin yerine geliyor daha bir sürü güzel şey oluyor mesela hiç beklemediğin yerden para gelmesi gibi. :D
Hocam benimde bir amacım yok bende boş boş oturuyorum. Ama oturmaktan sıkılmıyorum. Baktım bir amacım yok Oturmayı kendime amaç edindim. İçeride oturmaktan sıkılırsa balkona çıkıp oturuyorum. Sağ yanım ağrırsa sol yanıma dönüyorum olmazsa sırtıma bir yastık daha koyuyorum. Daha olmazsa ayaklarım altına da bir yastık ekliyorum. Düşünüp kafa yormuyorum. Her şey olacağına varır diyorum.

Sanada şiddetle tavsiyem ederim. Yazdıklarımı uygula hiç bir sıkıntın kalmaz.
Yanlış yoldasın. Hayat hep böyle geçmez gençlik 1 kere gelir ve oturarak sadece geleceğinin içine edersin. Senin dediğini emekli insanlar yapar. Gençliğinin değerini bilmelisin.
Abi ülkede bu uygulamayı yazsan ne olacak? Sunucu altyapısını kurayım desen sermaye yok, vergi çok. Nasıl olacak o iş?
Aynen katılıyorum Mark Facebook'u kurarken adamın villası vardı ve havuzunda kurmuştu sunucuyu internet yönünden hiç sıkıntıları yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı