Amazon 1 aydır iade olmadı

stzzy

Decapat
Daha fazla  
Dostlar 22 Haziran'da ayakkabı siparişi verdim ama ayağıma uymadığı için iade ettim. 1 hafta sonra ve bir büyüğünü aldım (3 gün içinde geldi). 1 hafta geçti yok. Depoda sayım yapılıyormuş. 1 hafta içinde yatar dediler, yatmadı. Sonra tekrar aradım gene 1 hafta içinde yatar dediler, tekrar yatmadı. A'dan Z'ye iade başlattık 4 5 gün önce 3gün içerisinde paranız iade dedileri gene olmadı. Bugün tekrar aradım 7 gün içinde olacak dedi. Ben gene olacağını düşünmüyorumç şayet olmazsa da THH'ye başvurmayı düşünüyorumç çünkü 1 ay oldu koskoca 1 ay. Maksimum 2 hafta sürecek olan iş 1 ay oldu. Hiç böyle bir şey yaşamamıştımi ilk oldu benim için de. THH kaç günde açıklanır? Başka şeyler alacağım ama para yetmiyor her şeyi buna göre ayarlamıştım.

THH'ye gerek yok. Canlı müşteri hizmetleriyle yazışarak iadelerimdeki sorunların tümünü çözüyorum. Bazen sistem aksıyor, saçmalıyor ama o iade elbette yapılıyor. Güzel bir dille iadenin yapılmasını ve artık bu durumdan sıkıldığını müşteri temsilcisine belirt. Oyalama cevaplar verildiğini ve sözlerinde durmadıklarını ilet. Manuel olarak da olsa o ödemeyi gerçekleştiriyorlar.

Anladım hocam peki tekrar gelmez ise? (Ucunda ucu oldu bu birazcık)
Sistemdeki bir bug nedeniyle ben de benzerini yaşadım 45 gün boyunca. yine de güzel bir dille artık ya ödemeyi yapın ya da yapmayacağız deyin ve ben de gerekeni yapayım dedim. böyle arada oyalamak yakışmıyor sizin şirketinize dedim. Çok özür dileriz deyip hemen ödemeyi yaptılar. Sanırım belli bir aşamadan sonra müşteri temsilcileri kişisel yetkisini kullanabiliyor.

Sistemdeki bir bug nedeniyle ben de benzerini yaşadım 45 gün boyunca. yine de güzel bir dille artık ya ödemeyi yapın ya da yapmayacağız deyin ve ben de gerekeni yapayım dedim. böyle arada oyalamak yakışmıyor sizin şirketinize dedim. Çok özür dileriz deyip hemen ödemeyi yaptılar. Sanırım belli bir aşamadan sonra müşteri temsilcileri kişisel yetkisini kullanabiliyor.
O zaman tekrar arasam desem birşey olur mu çünkü bugün aradım 7 gün içinde gelecek vs dediler.

Geri
Yukarı