Amazon Alışverişlerine %18 KDV Geliyor

Bence 100 bin imza toplıyalım. Diyelim ki bizim Cumhurbaşkanı adayımız Ali Güngör yada Recep Baltaş. Onlar Cumhurbaşkanı olursa bilgisayarlara ek indirimler gelir gibi geliyor bana. :LOL:

Bence yurtdışı alışveriş sitelerinin hepsine vergi uygulanmalı. Oradan gelen ürünlerden devletimize ne katkı var ? Eşek ile sınırdan geçirilen telefonlardan ve sigaralardan bir farkı yok yani.Telefon,tablet gibi cihazlara uygulanmasında sorun yok fakat bileşenlere uygulanması hoş olmaz.

Aliexpress üzerinden binlerce liralık ürün satın aldım sanırım bu saatten sonra kazık "atmayan" yerli sermayeden satın alacağım.
İnanılmaz bir görüş. Ülkemizde hangi markalar ram, ekran kartı, işlemci veya herhangi bir teknoloji donanımı yapıyor? Ülkemizde hangi rekabet var da amazon ya da bilimum yurtdışı alışveriş siteleri bu rekabeti engelliyor? Ayrıca eşek ile geçirilenlerden devlet vergi almıyor ve kaçak sayılıyor, oysa ki amazondan aldığımızdan gümrük vergisi de alınıyordu. Arkadaşım nasıl böyle düşünebiliyorsun, gerçekten hayret ediyorum.

Bence yurtdışı alışveriş sitelerinin hepsine vergi uygulanmalı. Oradan gelen ürünlerden devletimize ne katkı var ? Eşek ile sınırdan geçirilen telefonlardan ve sigaralardan bir farkı yok yani.Telefon,tablet gibi cihazlara uygulanmasında sorun yok fakat bileşenlere uygulanması hoş olmaz.

Aliexpress üzerinden binlerce liralık ürün satın aldım sanırım bu saatten sonra kazık "atmayan" yerli sermayeden satın alacağım.
Kazık atmayan yer bulursan DM ile ulaşır mısın ? :)

Kendi kesimleri, yurt dışından alışverişten bihaber olduğundan herhangi bir oy kaybetme dertleri de yok.
Ben sanırım bahsettiğiniz kesimdenim,haberim var ve eminim şu sitenin üyelerinin çoğundan fazla alışveriş yapmışımdır o sitelerden.
İnanılmaz bir görüş. Ülkemizde hangi markalar ram, ekran kartı, işlemci veya herhangi bir teknoloji donanımı yapıyor? Ülkemizde hangi rekabet var da amazon ya da bilimum yurtdışı alışveriş siteleri bu rekabeti engelliyor? Ayrıca eşek ile geçirilenlerden devlet vergi almıyor ve kaçak sayılıyor, oysa ki amazondan aldığımızdan gümrük vergisi de alınıyordu. Arkadaşım nasıl böyle düşünebiliyorsun, gerçekten hayret ediyorum.
Ne kadar kötü bir okuyucusunuz ? Bileşenlere uygulanması hoş değil derken neyi kastettiğimi sandınız ? Sizin için alışveriş ne demek anlayamadım sadece bilgisayar parçalarından ibaret sanıyorsunuz galiba. Hayatınız bilgisayar toplamak veya fiyatlarına gelen vergileri araştırmak ile geçiyor.

Kazık atmayan yer bulursan DM ile ulaşır mısın ? :)

Hakkını yemeyelim ülkede temiz esnaflar var :D Ayrıca özel mesaj var mı ?
Bilgisayar donanımına uygulanmasını zaten hoş bulmuyorum arkadaşlar.Vergilerle kafayı yiyeceğiz milletçe.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı