Amazon Almanya'dan alınan ürünün garanti süreci nasıl işler?

Iunatic

Hectopat
Merhaba, Almanya'da yasayan kuzenimin yanina 2 haftalik gitme durumum var. Amazon.de'den yapacagim kendi adima olan bir alisveriste Türkiye'ye dondukten sonraki garanti durumunun ne olabilecegini bilen biri var mi? Teknolojik ürün 2 seneden once arizalandiginda Amazon.de ilgilenir mi? Urunu Türkiye'den gondermeme izin verirler mi?

Hocam öncelikle ürün Amazon.de'de mi, yoksa Almanya'dan gelen fakat Amazon.tr üzerinden siparişi verilen bir ürün mü? Ona dikkat etmeniz lazım.
Siz direkt olarak Amazon.de'den mi sipariş veriyorsunuz?

Hocam öncelikle ürün Amazon.de'de mi, yoksa Almanya'dan gelen fakat Amazon.tr üzerinden siparişi verilen bir ürün mü? Ona dikkat etmeniz lazım.
Evet, amazon.de uzerinden almanya'ya soyleme niyetindeyim.

Ben bizzat sordum, Amazon.de den fakat Türkiye dışından alınan bir ürünün garantisi yalnızca alındığı ülkede geçerli oluyor.
Markadan markaya falan degismez mi bir ihtimal? Emin misiniz?

Ben direkt urun linkini atayim.

Fractal Design Ion Gold 850W - Gold, ATX Amazon.de

Evet, amazon.de uzerinden almanya'ya soyleme niyetindeyim.

Markadan markaya falan degismez mi bir ihtimal? Emin misiniz?
Amazon.de üzerinden bir ürün aldıysanız Almanya'da Amazon desteğini kullanabilirsiniz, Amazon.com.tr sorumluluk kabul etmiyor. Sebebini sorduğumda iki farklı departman olduğumuz için olmuyor demişti müşteri temsilcisi. Şöyle ki aldığınız ürünün Türkiyede kullanırken garantilik bir sorun oluşursa markadan markaya değişen RMA sürecini başlatabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla garantiye Amazon üzerinden değil de, bizzat kendiniz posta yoluyla gönderiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı