1 Eylül'de sipariş verdiğim ürün ertesi gün kargoya verilmişti şu an i-parcel tracking'de "Exported i-Parcel and in transit to country of destination" statüsünde, acaba tahmini kaç güne kadar ulaşır?
Satın aldığın yerde takip numarası gelir. Takip numarası ile takip edebilirsin nerede olduğunu.

Merhabalar. Ben amazondan ekran kartı almak istiyorum. Daha önce böyle bir tecrübem olmadı. Almak istediğim kart MSI GTX 980 TI. Fiyatı 600 küsür dolar. Ben bunu bugün sipariş ettim diyelim. Bana tam olarak kaç liraya gelir ? Yani vergi olayı nasıl olur ? Teşekkür ederim.

Merhabalar. Ben amazondan ekran kartı almak istiyorum. Daha önce böyle bir tecrübem olmadı. Almak istediğim kart MSI GTX 980 TI. Fiyatı 600 küsür dolar. Ben bunu bugün sipariş ettim diyelim. Bana tam olarak kaç liraya gelir ? Yani vergi olayı nasıl olur ? Teşekkür ederim.
MSI'nın garantisi Türkiye'de geçmiyormuş. EVGA'nın geçiyormuş.
Ürün + Vergi + Kargo şeklinde olacaktır. Ödemeyi yaptıktan sonra başka hiçbir şey yapmadan kargonuzun gelmesini bekleyeceksiniz. 2 haftada geliyor ortalama. Olabilir 2300 civarı.

Her türlü Türkiye'deki fiyata denk geliyor, hele aldıkları vergi üründen ürüne değişiyor. Ör: 780$ bir ürün için en az 100$ vergi olduğunu düşünüyorum aşağı yukarı.

Her türlü Türkiye'deki fiyata denk geliyor, hele aldıkları vergi üründen ürüne değişiyor. Ör: 780$ bir ürün için en az 100$ vergi olduğunu düşünüyorum aşağı yukarı.
Vergi yüzde 18 ile yüzde 20 arasında oluyor genelde bazen amazon yüzde 40 falan da alıyor. Mesela XBOX dan yüzde 40 alıyordu. Eğer gümrükte az tutarsa aradaki farkı verebilir.

Hocam, bugün g 430 siparişi vereceğim de geçen sefer ödeme yaparken TRY seçmiştim. USD seçmem gerekiyordu sanırım, farkı nedir acaba? @Raydric

Daha önce ürün değişimi yapan, bozul ürünü gönderen, iade yapan var mı?
Hangi yolu izlemem gerekli?
Yardımcı olabilir misiniz?

"Orders" kısmına girdiğinde önüne bir çok seçenek çıkacaktır. Ürünü kutulayıp gereken yerlere Amazon'un verdiği çıktı kağıtlarını yapıştırıcaksın sitede gösteriyor zaten.

Hocam, bugün g 430 siparişi vereceğim de geçen sefer ödeme yaparken TRY seçmiştim. USD seçmem gerekiyordu sanırım, farkı nedir acaba? @Raydric

"Orders" kısmına girdiğinde önüne bir çok seçenek çıkacaktır. Ürünü kutulayıp gereken yerlere Amazon'un verdiği çıktı kağıtlarını yapıştırıcaksın sitede gösteriyor zaten.
Teşekkür ederim. Dün başka forumdan bir arkadaş bildiği kadarıyla yardım etti, göndermeye çalıştık. Umarım ulaşır.

USD ile TRY alışveriş yapmak arasındaki fark amazon üzerinden TRY ile alışveriş yapınca 1 USD yerine 3,20-25 ödüyorsunuz ama gerçekte şuan dolar 3,05. Fark budur. O yüzden kesinlikle alışverişlerinizi USD ile ödeme yapın, bankanız çeviriyor zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı