Amazon.com.tr aradaki fiyat farkını iade etmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendiniz de diyorsunuz. Ürün size ulaşmadan önce fiyatla ilgili güncelleme olduysa alabilirdiniz diye düşünüyorum. Ayrıca açılıp kullanılmış bir kişisel bakım ürününü de nasıl iade etmeyi düşünüyorsunuz ben anlayamadım.

Kendiniz de diyorsunuz. Ürün size ulaşmadan önce fiyatla ilgili güncelleme olduysa alabilirdiniz diye düşünüyorum. Ayrıca açılıp kullanılmış bir kişisel bakım ürününü de nasıl iade etmeyi düşünüyorsunuz ben anlayamadım.
Ya iyide temsilciler neden bir çözüm bulamıyor? İade olmuyorsa aradaki paramı verin.

@Mubis10

Bakın mantıklı olarak düşünürsek neden aradaki fiyat farkının parasını veriyor firmalar? Siz iade edip daha ucuza o ürünü satın alabilirsiniz değil mi? Bu da ekstra masraf oluyor kargolar + zaman açısından. Sizin aldığınız ürün anladığım kadarıyla ürünü alıp kullandıktan sonra fiyatının düştüğünü fark ettiniz ve fiyat farkını almak istediniz. Bu durumda aradaki fiyat farkını vereceklerini sanmıyorum. Çünkü iade edemeyeceğiniz bir ürünü satın aldınız (yada alıp kullandığınız için) iade hakkını kaybettiniz. Bu durumda para iadesini vermezler. İade edilen bir ürünün parasını verip bunu vermiyorlarsa ne kadar etik ve kurallara uygun bilmiyorum ama ben bu sonuca vardım.

Ya müşteri hizmetlerine yazıcaksın çözümü orada bulacaksn ya da bunu kafana çok takıyorsan Tüketici Hakem Heyetine başvurup sorunun çözümünü arayabilirsiniz. Anladığım kadarıyla size ürün acil lazımdı. Bu zamanlarda Tüketici Hakem Heyeti çok uzun sürüyor eğer aradaki fark gerçekten uğraşmaya değecekse o zaman başvurun derim yoksa hiç uğraşmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı