Amazon.com.tr kırık gelen ürünün iadesini yapamıyorum

Nutella ezilmiş ve camı kırılmış geldi ama iade edemiyorum ne yapacağım?

"Bu ürün iade için uygun değildir!" yazıyor.

Amazon canlı desteğe ulaşırsan hızlıca yardımcı olacaklardır.

Ne değişik değişik insanlar var, şaşırıyorum yeminle. Allah sabır versin hocam siparişi beklerken.

Ertesi gün teslimat yapıyorlar. Akşamdan alacaklarını verdiğinde ertesi gün öğle saatlerinde elinde olmuş oluyor genelde. Çok uzun bir süre geçmiyor yani.

Benzer bir market ürünü sipariş ettiğimde kırık gelmişti, hiç kanıt istemeden iade sağladılar. "İade edilemez" demesinin sebebi ürünün gıda ürünü olmasındandır muhtemelen. Kırık gelmesi bambaşka bir konu, bu yüzden desteğe yazmanız gerekiyor. Ürünün kargo kutusu içindeyken fotoğrafını aldıysanız hiç uğraşmadan iadeyi sağlayacaklardır.

24 saat geçmeden geliyor.
Benim tavuklu pizza siparişim 10 dakikaya hazır oluyor 7 dakikaya kapıma geliyor hocam.

Ertesi gün teslimat yapıyorlar. Akşamdan alacaklarını verdiğinde ertesi gün öğle saatlerinde elinde olmuş oluyor genelde. Çok uzun bir süre geçmiyor yani.
Randevulu teslimat diye bir özellik çoğu yemek siparişi uygulamasında varken Amazon gibi bir yerden ertesi gün gelip gelmeyeceği belli bile olmayan bir yemeği söylemek.. ne bileyim, garip hocam.

Benim tavuklu pizza siparişim 10 dakikaya hazır oluyor 7 dakikaya kapıma geliyor hocam.

Randevulu teslimat diye bir özellik çoğu yemek siparişi uygulamasında varken Amazon gibi bir yerden ertesi gün gelip gelmeyeceği belli bile olmayan bir yemeği söylemek.. ne bileyim, garip hocam.
Karşılaştırdığınız şeyin hiçbir alakası yok hocam. Tavuk dürüm söylemiyoruz.

Tavuklu pizza siparişiyle Amazon'daki süpermarket ürünlerini kıyaslayarak en büyük hatayı yaptın bile. 1-2 gün sonra gelse bile hayatımızda hiçbir şeyin değişmeyeceği ürünleri sipariş ederken neden Amazon'u tercih etmeyelim?

Ayrıca ertesi gün geleceği bölgesel olarak neredeyse kesin durumunda oluyor, onu da eklemiş olayım.

Tavuklu pizza siparişiyle Amazon'daki süpermarket ürünlerini kıyaslayarak en büyük hatayı yaptın bile
Sadece örnekti dostum. Ne kadar hızlı geldiğini anlatmak için gerçek bir örnek verdim. Tavuklu pizzanın 17 dakikada değilde Nutella 30 dakikada gelse ne diyeceksin buna?

1-2 gün sonra gelse bile hayatımızda hiçbir şeyin değişmeyeceği ürünleri sipariş ederken neden Amazon'u tercih etmeyelim?
Konfor ve hizmet kalitesi yüzünden tercih etmemelisin.

Ayrıca ertesi gün geleceği bölgesel olarak neredeyse kesin durumunda oluyor, onu da eklemiş olayım.
Hiç bir kişi hiç bir siparişin tam olarak ne zaman geleceğini kesin durumda bilemez, sadece tahminde bulunabilir. Eğer böyle bir şey olsaydı hiç bir zaman "tahmini teslimat zamanı" gibi şeyler kullanılmaz direkt teslimat tarihi yazardı. Fakat kargo bu, her şey olabilir ve teslimat tarihi gecikebilir. Daha önce hiç gecikmemesi ve ortalamada 1-2 günde gelmesi, bir sonraki siparişin gecikmeyeceğini ve 1-2 günde geleceğini göstermez.

Bunun dışında dediğim gibi.. Amazon gibi bir yerden 1-2 gün sonra yiyeceğin yemeği sipariş etmek yerine Getir Market, Yemeksepeti Market, Trendyol Yemek vs. gibi hizmetleri kullanarak randevulu teslimat tipiyle ertesi güne gelmesi kesin olan bir yemek siparişi ayarlayabilirsin.

Umarım bana yemek siparişi gecikmez mi yaa falan demezsin.

Randevulu teslimat diye bir özellik çoğu yemek siparişi uygulamasında varken Amazon gibi bir yerden ertesi gün gelip gelmeyeceği belli bile olmayan bir yemeği söylemek. Ne bileyim, garip hocam.

Muhtemelen bulunduğumuz konuma göre değişiklik gördüğümüz bir durum. Ankara Batıkentte Kolaygelsin firması ile dağıtım yapıyorlar. En geç saat öğlen 3'e kadar siparişim elimde oluyor. Daha geciktiğini hiç görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı