Hepsiburada teslim aldığım ürünün para iadesini yaptı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Denerim hocam umarım normal karta iade olmaz.

Umarım hocam. Haber bekliyorum sizden.

IMG_20220807_162811.jpg

Umarım hocam. Haber bekliyorum sizden.

IMG_20220807_162811.jpg
Biraz beklerseniz müşteri hizmetlerine ulaşıp bu maddeyle ilgili soru soracağım. Daha sonra işlem yapın isterseniz.

Herhangi bir kart ile para yatırıp sonra tüm parayı çekmeyi dener misiniz?
İşe yaramaz. Hangi kartla ne kadar miktar para yatırılmışsa aynı şekilde geri çekerken yatırılan miktar topluca tek bir karta değil, yatırılan karta yatırıldığı kadar geçer. Yapılabilecek tek şey paranın ilk HepsiPay'e yatırıldığı karta geri çekmek gibi. Bu önlem kara para aklamanın önüne geçmek için koyuluyor galiba. Konu sahibi keşke böyle işlere kalkışmasaydı, şimdi boş yere bir ton uğraşmak gerekecek.

İşe yaramaz. Hangi kartla ne kadar miktar para yatırılmışsa aynı şekilde geri çekerken yatırılan miktar topluca tek bir karta değil, yatırılan karta yatırıldığı kadar geçer. Yapılabilecek tek şey paranın ilk Hepsipay'e yatırıldığı karta geri çekmek gibi. Bu önlem kara para aklamanın önüne geçmek için koyuluyor galiba. Konu sahibi keşke böyle işlere kalkışmasaydı, şimdi boş yere bir ton uğraşmak gerekecek.

Evet keşke yapmasaydı. Müşteri hizmetleri kontrol edip size döneceğim dedi. 2-3 dk içinde yazarım buraya.

İşe yaramaz. Hangi kartla ne kadar miktar para yatırılmışsa aynı şekilde geri çekerken yatırılan miktar topluca tek bir karta değil, yatırılan karta yatırıldığı kadar geçer. Yapılabilecek tek şey paranın ilk HepsiPay'e yatırıldığı karta geri çekmek gibi. Bu önlem kara para aklamanın önüne geçmek için koyuluyor galiba. Konu sahibi keşke böyle işlere kalkışmasaydı, şimdi boş yere bir ton uğraşmak gerekecek.
Hocam kalkıştığım tek şey iptal tuşuna basmaktı. Kargo şirketi teslim alındı yerine iade ediliyor demiş. Ben ürünü normalde teslim aldığımda 20 dakika içerisinde sipariş tamamlandı yazıyordu. Fakat kargo şirketi ürünü iade olarak girmiş ben ürünü teslim aldım.

Hocam kalkıştığım tek şey iptal tuşuna basmaktı. Kargo şirketi teslim alındı yerine iade ediliyor demiş. Ben ürünü normalde teslim aldığımda 20 dakika içerisinde sipariş tamamlandı yazıyordu. Fakat kargo şirketi ürünü iade olarak girmiş ben ürünü teslim aldım.

Hocam yapılacak hiçbir şey olmazsa eğer iade kodu istersiniz ürünü iade eder tekrar sipariş verirsiniz. Bu arada müşteri hizmetleri ile görüştüm. Sanırım çok bir bilgileri yok. Bankanız ile görüşün tarzında alakasız bir cevap verdiler. Ben şimdi iki farklı kartım ile para yatırıp tekrar çekim işlemi deneyeceğim. Bakalım ne olacak. Ve yine şöyle bir şey söylediler.
Sistemsel olarak hangi kartınıza geri yükleme sağlanacağını seçilmektedir. Tarafımca net bilgi paylaşamıyorum, geri yükleme sağlarken hangi kartınıza yükleneceğini gözükmektedir. Bu şekilde görüntüleyerek geri yükleme sağlayabilirsiniz.

Anladığım kadarıyla ürün size ulaştığı zaman kargo firması hala teslim alındı olarak işaretlememiş. Sende iptal butonuna bastığın zaman sanki kargo size hiç ulaşmamış gibi iadeye gerek kalmadan geri gidiyor. Sistemleri yavaş olduğu için ya da yoğunluktan dolayı uygulamaya geç yansımış olabilir. Evet burada suç kargo firmasının ama sizin bu durumu suistimal etmeniz haklıyken haksız duruma düşürüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı