Amazon.com.tr kırık gelen ürünün iadesini yapamıyorum

Muhtemelen bulunduğumuz konuma göre değişiklik gördüğümüz bir durum. Ankara Batıkentte Kolaygelsin firması ile dağıtım yapıyorlar. En geç saat öğlen 3'e kadar siparişim elimde oluyor. Daha geciktiğini hiç görmedim.
Zaten kargo siparişlerinin genelde bir rutinleri var. Hepsijet örneği vereyim. Sipariş veririm eğer depoda ürün varsa aynı gün teslimat ile gece verdiğim sipariş 9 gibi dağıtım merkezine ulaşır 10 gibi dağıtıma çıkar 1 gibi elimde olur. Aynı şey ertesi gün teslimatı içinde geçerli mesela, 9 gibi dağıtım merkezine ulaşır 10 gibi dağıtıma çıkar 1 gibi elimde olur. Fakat bu bir kargo teslimatı olduğu için böyle, bir rutini var. Aynı şey ertesi gün için yemek söylemek istediğinde geçerli olmayabilir. Çünkü bu yemeğe ertesi gün ihtiyacın var. Amazon gibi yerleri ihtiyacın olan şeyi sipariş vermek için kullanırsın. Yani şunu demeye çalışıyorum, Amazon'dan sipariş verdiğinde onun ertesi gün gelmesi gibi bir ihtiyacın olmuyor. Ne zaman gelirse gelsin diyorsun(erken gelmesini isteyenler olabilir ona bir şey diyemem, ekstra para verirsin hemen gelir örneğin). Fakat yemek siparişlerinde ertesi güne kesin olarak lazım olduğunda bunu kargonun sana verdiği tahmini teslimat tarihiyle "aa 1-2 günde geliyor güzel, yarın lazım bana da" diyemezsin. Ama randevulu teslimat kullanarak sipariş verirsen ertesi gün elinde olacağının garantisini verebilirler sana. Çünkü her yerde depoları var, ürün yanlış bile gelse 1 saat sürmeden yenisini getirirler. Fakat kargoda böyle bir durum mevcut değil. Benim garibime gidende Amazon'dan Nutella alınması zaten. Çok saçma.

Sadece örnekti dostum. Ne kadar hızlı geldiğini anlatmak için gerçek bir örnek verdim. Tavuklu pizzanın 17 dakikada değilde Nutella 30 dakikada gelse ne diyeceksin buna?
Acil Nutella ihtiyacım olmadığı için değil 30 dakika, 3 günde gelse de benim için problem olmaz. Acil ihtiyacım var ise giderim marketten alırım veya dediğin gibi çevrim içi market uygulamalarından alırım.

Konfor ve hizmet kalitesi yüzünden tercih etmemelisin.
Nutella'mın poşette gelmesiyle kargo kutusunda gelmesi arasında beni ilgilendiren bir fark yok. Senin sorun yaşaman, hizmetini beğenmemen de beni ilgilendirmiyor. Ben kendi deneyimlerime göre Amazon'dan memnunum.

Hiç bir kişi hiç bir siparişin tam olarak ne zaman geleceğini kesin durumda bilemez, sadece tahminde bulunabilir. Eğer böyle bir şey olsaydı hiç bir zaman "tahmini teslimat zamanı" gibi şeyler kullanılmaz direkt teslimat tarihi yazardı. Fakat kargo bu, her şey olabilir ve teslimat tarihi gecikebilir. Daha önce hiç gecikmemesi ve ortalamada 1-2 günde gelmesi, bir sonraki siparişin gecikmeyeceğini ve 1-2 günde geleceğini göstermez.
Orada yazan yazı da beni ilgilendirmiyor. Bana ertesi gün diyorlar, ertesi gün de getiriyorlar. Kaldı ki 3 gün Nutella yemezsem ölmem.

Bence uzatmanın anlamı yok herkes istediğini tercih edebilir :)

Acil Nutella ihtiyacım olmadığı için değil 30 dakika, 3 günde gelse de benim için problem olmaz. Acil ihtiyacım var ise giderim marketten alırım veya dediğin gibi çevrim içi market uygulamalarından alırım.
Bu sizin için geçerli bir durum. Ben bu mesajları 1-2 gün içerisinde kesin olarak geleceğini söyleyenler için yazdım. Acil ihtiyacı olan gider alır yada uygulama kullanır zaten. Fakat acil ihtiyacı olmayanında uygulama kullanmaması için hiç bir sebep yok.

Nutella'mın poşette gelmesiyle kargo kutusunda gelmesi arasında beni ilgilendiren bir fark yok.
Yukarıdaki mesajımda açıkladım.

kendi deneyimlerime göre Amazon'dan memnunum.
Ben memnun değilim demedim.

Orada yazan yazı da beni ilgilendirmiyor. Bana ertesi gün diyorlar, ertesi gün de getiriyorlar. Kaldı ki 3 gün Nutella yemezsem ölmem.
Olay Nutella yemezsen ölmen ölmemen yada ertesi gün gelip gelmemesi değil. Amazon'dan yemek söylemen.

Bence uzatmanın anlamı yok herkes istediğini tercih edebilir :)
Ben tercih etmeyin demiyorum, saçma buluyorum diyorum ve fikrimi belirtiyorum.

Ben tum market alisverisimi yapiyorum cok cok daha ucuza geliyor degisiklikle alakasi yok. Ozellikle temizlik - deterjan - banyo - kuru gida ve mutfak urunleri cok uygun oluyor.
Kime göre çok uygun? Size göre. Bana göre Nutella Amazon'dan alınmaz.

Fakat acil ihtiyacı olmayanında uygulama kullanmaması için hiç bir sebep yok.
Fiyat farkından başlayabiliriz. Mağlum ekonomik şartlar, her seferinde aynı ürüne fazla fiyat verirsek uzun vadede sağlam bütçe açığı oluşturur.

Olay Nutella yemezsen ölmen ölmemen yada ertesi gün gelip gelmemesi değil. Amazon'dan yemek söylemen.
Amazon sıcak yemek satmıyor. Yemek isteyen Yemeksepeti/GetirYemek kullanır.

Konu sahibinin paylaştığı Nutella'ya bir de o uygulamalardan bakabilir misin rica etsem. Getirme ücretine girmiyorum bile :D

Bu sizin için geçerli bir durum. Ben bu mesajları 1-2 gün içerisinde kesin olarak geleceğini söyleyenler için yazdım. Acil ihtiyacı olan gider alır yada uygulama kullanır zaten. Fakat acil ihtiyacı olmayanında uygulama kullanmaması için hiç bir sebep yok.

Yukarıdaki mesajımda açıkladım.

Ben memnun değilim demedim.

Ben tercih etmeyin demiyorum, saçma buluyorum diyorum ve fikrimi belirtiyorum.

Kime gore cok uygun nedir bir urun market piyasasindan daha ucuza satiliyorsa uygundur bunun sana goresi yok ki. Ayrica donem donem Amazon indirimlerinde secili urunlerden 10'dan fazlasi olmasi durumunda ekstra yuzde 10 indirim de yapiyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı