Amazon.com.tr ücreti çekmedi

berk1937

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Super Mario World
Hafta sonu banka kartımla alışveriş yapmaya çalıştığımda sorunlar yaşadım. Gerek günlük alışveriş limiti, gerek de 3D Secure muhabbeti olsun. Pazar akşamı banka kartımdan parayı çekip, (4000 gece 12'den önce (2000 TL üstüne 32 TL alıyor ve günlük çekebilmeme izin verdiği miktar maksimum 4000 TL) 1800 de gece 12'den sonra) annemin kredi kartına yükledim ve alışverişi öyle yaptım. Ürün kargo ile 5763 TL'ye geldi bana. Ürün de bu;
Ekspress teslimatı seçtim ve bugün teslim edilmesi için ekstra para verdim. Parayı yükleyip, siparişi verdiğim kredi kartı Garanti Bankası'na ait. Teslim edecek firma AGT anladığım kadarıyla (bkz. http://aynigunteslim.com/).
Bu arada Amazon'dan ilk siparişim, daha önce herhangi bir Amazon sitesinden alışveriş yapmadım ama defalarca Aliexpress, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor vs. sitelerden alışveriş yaptım ve hiçbiriyle sorun yaşamadım.

Sorunum, paranın hala karttan çekilmemiş olması. Parayı yüklediğim kredi kartında da 3D Secure sorunuyla karşılaşır mıyım?

Amazon'dan sipariş veren bu kadar insan nasıl sipariş veriyor anlayamıyorum. Haftaya vizelerim de başlıyor, çalışamıyorum. Amazon'dan sipariş vermemin sebepleri daha güvenli olması ve aldığım ürünün muadil sitelerde en ucuzu ile farkının 300 TL olması.

Son durum böyle;

Son düzenleyen: Moderatör:
Ücreti siparişi geçince çekmez. Kargoya hazır olduğunda çeker.

Çözüm
Siparişte tahmini bir teslim tarihi belirtilir, o tarihe geldiği için öyle yazıyor. Henüz kargolanmamış.

Bu durumda Amazon 3D Secure sistemini kullanmamış oluyor anladığım kadarıyla. O zaman sorun değil belli bir süre sonra karttan çekmesi gerekiyor 3D Secure sıkıntısı olmaz. Aliexpress gibi işleme alınıyor belli bir aşamadan sonra karttan çekmiş oluyor. Ancak Amazon neden 3D Secure sistemini kullanmıyor aslında sorulması gereken budur. Kendi müşteri hizmetlerini ararsanız yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

20 kere falan aradım, sıkıldılar artık benden.

Sorun çözüldü diyebilirim, birkaç saat önce çekilmiş karttan, yarın da kargoya verirler diye düşünüyorum. Sorunun çözülmesine sevindim çünkü piyasanın altında bir ücrete almış oldum Amazon'dan. Vatan'da da aynı ücretti ama orada kalmamış, teşhir ürünü Amazon'un sıfırını sattığı fiyattan satıyorlardı.

Aslında 11.11 indirimleriyle N11'den daha uyguna alınabilinirdi ama bu model sanırım orada yok. Neyse hayırlı olsun.

Aslında 11.11 indirimleriyle N11'den daha uyguna alınabilinirdi ama bu model sanırım orada yok. Neyse hayırlı olsun.
N11'de indirimlerle beraber 6060 TL'ye falan geliyordu, o haliyle karşılaştırsak bile 300 TL ucuza almış oldum, teşekkür ederim.
Ekleme: İstediğim gün, kurye ile gelmesi için para verdiğim halde hala gelmedi. Henüz bugün kargoya vermişler ve bilin bakalım hangi firma. MNG, evet MNG. İnşallah iyi paketlenmiştir ve zarar görmeden sağ salim ulaşır. Müşteri hizmetlerini aradığımda, kargo ücretini iade edebiliriz diyorlar. Böyle pahalı ürün siparişi verdiğimde UPS ile gelmesi için üç kuruş fazla veririm normalde. Parasında değilim de, ekstra para verip de geç kargoya vermeleri üzdü açıkçası.

Son düzenleme:
Amazon MNG ve diğer bazı kargo firmaları içinde kendisine özel ekip kurdurttu. Amazon Türkiye'nin paketlemeleri son derece başarılı. Kurye paranızı iade alın tabi bunu boş geçmeyin, para kolay kazanılmıyor. Size gelen kutunun dışında bir hasar yoksa teslim alın. Kutuyu açarken de videolu kayıt yapın. Sorun çıkmayacağını düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…