Amazon.com.tr ücreti çekmedi

berk1937

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Super Mario World
Hafta sonu banka kartımla alışveriş yapmaya çalıştığımda sorunlar yaşadım. Gerek günlük alışveriş limiti, gerek de 3D Secure muhabbeti olsun. Pazar akşamı banka kartımdan parayı çekip, (4000 gece 12'den önce (2000 TL üstüne 32 TL alıyor ve günlük çekebilmeme izin verdiği miktar maksimum 4000 TL) 1800 de gece 12'den sonra) annemin kredi kartına yükledim ve alışverişi öyle yaptım. Ürün kargo ile 5763 TL'ye geldi bana. Ürün de bu;
Ekspress teslimatı seçtim ve bugün teslim edilmesi için ekstra para verdim. Parayı yükleyip, siparişi verdiğim kredi kartı Garanti Bankası'na ait. Teslim edecek firma AGT anladığım kadarıyla (bkz. http://aynigunteslim.com/).
Bu arada Amazon'dan ilk siparişim, daha önce herhangi bir Amazon sitesinden alışveriş yapmadım ama defalarca Aliexpress, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor vs. sitelerden alışveriş yaptım ve hiçbiriyle sorun yaşamadım.

Sorunum, paranın hala karttan çekilmemiş olması. Parayı yüklediğim kredi kartında da 3D Secure sorunuyla karşılaşır mıyım?

Amazon'dan sipariş veren bu kadar insan nasıl sipariş veriyor anlayamıyorum. Haftaya vizelerim de başlıyor, çalışamıyorum. Amazon'dan sipariş vermemin sebepleri daha güvenli olması ve aldığım ürünün muadil sitelerde en ucuzu ile farkının 300 TL olması.

Son durum böyle;

000013.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon MNG ve diğer bazı kargo firmaları içinde kendisine özel ekip kurdurttu. Amazon Türkiye'nin paketlemeleri son derece başarılı. Kurye paranızı iade alın tabi bunu boş geçmeyin, para kolay kazanılmıyor. Size gelen kutunun dışında bir hasar yoksa teslim alın. Kutuyu açarken de videolu kayıt yapın. Sorun çıkmayacağını düşünüyorum.
İade edelim isterseniz dediler, tamam dedim. Dediğiniz gibi para kolay kazanılmıyor. MNG hakkında dedikleriniz doğru ise çok sevindim şimdi. Normalde bu tür kargo firmalarına güven olmaz bilirsiniz.

MNG Kargo rezil bir firma. Geçen sefer telefon aldığımda hızlı kargo için ekstra bir para ödedim ertesi gün İzmir'e ulaştı ve sabah 9 gibi dağıtıma çıktı ama bir türlü eve gelmedi sabah 9'dan akşam 5'e kadar evde bekledim. Ne zaman arasam "Dağıtımda şu an, saat 17:30'a kadar en geç teslim edilir." tarzı laflar söylüyorlardı. En sonunda bıktım çünkü işlerim vardı tüm gün kargoyu mu bekleyecektim?

Tekrar aradım bu sefer müşteri destek elemanına çattım o sinirle, tamam size yönlendiriyorum dedi ve kargom 20 dakika sonra gelmişti.

MNG Kargo rezil bir firma. Geçen sefer telefon aldığımda hızlı kargo için ekstra bir para ödedim ertesi gün İzmir'e ulaştı ve sabah 9 gibi dağıtıma çıktı ama bir türlü eve gelmedi sabah 9'dan akşam 5'e kadar evde bekledim. Ne zaman arasam "Dağıtımda şu an, saat 17:30'a kadar en geç teslim edilir." tarzı laflar söylüyorlardı. En sonunda bıktım çünkü işlerim vardı tüm gün kargoyu mu bekleyecektim?

Tekrar aradım bu sefer müşteri destek elemanına çattım o sinirle, tamam size yönlendiriyorum dedi ve kargom 20 dakika sonra gelmişti.
Gecikeceği kadar gecikti zaten, birkaç gün daha geç gelirse sorun değil benim için. Önemli olan düzgün bir şekilde taşımaları. Sonuçta aldığım ürün ucuz bir ürün değil. Oradan buraya ata ata değil de düzgün bir şekilde getirsinler yeter ki. MNG, Yurtiçi Kargo, Aras vs. bunların hepsi benim gözümde aynı. Amazon gibi bir firmanın üç kuruş daha verip de UPS ile çalışmaması çok saçma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı