Amazon.com.tr'den aldığım SSD'nin kutusu boş çıktı

İlk 2 taksidini ödediğim için şimdilik sadece ilk ikisi yansımış.

IMG_20221020_153233.jpg

Screenshot_2022-10-20-15-33-16-300_com.google.android.gm.jpg

Çok sevindim hocam. Umarım tekrarı yaşanmaz. Eren için de para iadesi sürecini başlattılar. 10 iş gününü takiben bankaya göre değişiklik gösteren süre içerisinde iadeyi hesaba yansıtacaklarmış. Crucial markasındaki bu şikayetler sebebiyle depo içerisinde kapsamlı bir denetim ve inceleme başlatılacağı bilgisini de eklemiş.

Fransa ve İngiltere'de de aynı şikayetler mevcut. Birisi Crucial P5 Plus 1 TB ürününden 4 adet almış ve 4'ü de boş çıkmış. Gerçekten farklı bir durum. Tekrar geçmiş olsun.

Ayrıca banka dekontunu da ilgili bilgileri silerek paylaşabilirseniz iftira atmaktan yüzleri kararmış insanların hayatlarına da tek rengi siz katabilirsiniz.

İyi ki sizinki kısa sürmüş benim 1.5 ayıma mal oldu.

Konuyu başından sonuna kadar okudum. İyi haberlere kendim kazanmışım gibi sevindim cidden. Son arkadaşımız da umarım para iadesini alır. Durum amazona yapılan bir komplo gibi duruyor Amazon bizde sorun yok diyor kargo da zaten açılmıyormuş. Amazon bu işi umarım kısa bir sürede halleder.
Not: İlk başta cidden bende dolandırma gibi bir iş olduğunu düşündüm fakat ilerledikçe bu işin ciddi bir mesele olduğunu fark ettim.
Alacak arkadaşlar şimdilik Amazon TR'den bu SSD'yi almasın.

Konuyu başından sonuna kadar okudum. İyi haberlere kendim kazanmışım gibi sevindim cidden. Son arkadaşımız da umarım para iadesini alır. Durum amazona yapılan bir komplo gibi duruyor Amazon bizde sorun yok diyor kargo da zaten açılmıyormuş. Amazon bu işi umarım kısa bir sürede halleder.
Not: İlk başta cidden bende dolandırma gibi bir iş olduğunu düşündüm fakat ilerledikçe bu işin ciddi bir mesele olduğunu fark ettim.
Alacak arkadaşlar şimdilik Amazon TR'den bu SSD'yi almasın.

İşin saçma tarafıda o sanki Crucial SSD'den başka SSD yokmuş gibi aynısını vatandan alıp kutusunda var gösteriyor. Ve konudaki diğer 2 kişide gidip Crucial 1TB SSD alıyor. 2TB veya 500 GB almıyor. Ne varsa 1TB Crucial P5 SSD de i lle onu alıyorlar. Amazon'dan para iadesi veya yenisini göndermesini istiyorlar.
Dünyada başka SSD mi yoktu acaba. Gitti vatandan da aynısını aldı diyoruz bizde.

İşin saçma tarafıda o sanki Crucial SSD'den başka SSD yokmuş gibi aynısını vatandan alıp kutusunda var gösteriyor. Ve konudaki diğer 2 kişide gidip Crucial 1TB SSD alıyor. 2TB veya 500 GB almıyor. Ne varsa 1TB Crucial P5 SSD de i lle onu alıyorlar. Amazon'dan para iadesi veya yenisini göndermesini istiyorlar.
Dünyada başka SSD mi yoktu acaba. Gitti vatandan da aynısını aldı diyoruz bizde.

Ya arkadaşım sen iyi misin ? Nedir bu zorun derdin ? 1TB SSD lazım bana x4 hızında olup Crucial kalitesinde daha ucuzunu bul gidiyim onu aliyim yok bütçem vatanda da indirime girdi gittim aldım. Alenen bana hırsız diyorsun umarım farkındasındır. Faturasını da gösterdim seni eve de davet ettim. Hala hırsız diye itamlarda bulunuyorsun. Haksız olsam mal gibi gidip tüketici hakem heyetine başvurur muyum sence akıl var mantık var.

Amazon'u dolandırmak istesem gelip buraya neden konu açayım benim bu konuyu açma sebebim insanları bilinçlendirip bu hataya düşmemeleri keza bu ssd'nin vatan'da indirime girdiğini de sosyalde indirim köşesinde gördüm de aldım.

Sanırsam maaşını Amazon'dan alıyorsun o yüzden bu Amazon seviciliği anlamadım başka açıklaması olamaz.

Hocam arkadaş demek ki o SSD'yi satın almak istemiş ve aynı modeli almış bende olsam amazon ile aramda böyle bir olay yaşansa aynı modeli başka yerde bulmaya çalışırım ve oradan alırım.

Ya arkadaşım sen iyi misin? Nedir bu zorun derdin? 1TB SSD lazım bana X4 hızında olup Crucial kalitesinde daha ucuzunu bul gideyim onu aliyim yok bütçem vatan da da indirime girdi gittim aldım. Alenen bana hırsız diyorsun umarım farkındasındır. Faturasını da gösterdim seni eve de davet ettim. Hala hırsız diye itamlarda bulunuyorsun. Haksız olsam mal gibi gidip tüketici hakem heyetine başvurur muyum sence akıl var mantık var.

Amazon'u dolandırmak istesem gelip buraya neden konu açayım benim bu konuyu açma sebebim insanları bilinçlendirip bu hataya düşmemeleri keza bu SSD'nin Vatan'da indirime girdiğini de sosyalde indirim köşesinde gördüm de aldım.

Sanırsam maaşını Amazon'dan alıyorsun o yüzden bu Amazon seviciliği anlamadım başka açıklaması olamaz.

Sana hırsız muamelesi yapmadım ki. Sadece olan tüm süreç ve senin verilerinden benim hissettiğim şey bunlardı.
Senden o gün vatan faturası ile aynı evde Casper kasanın yanında fotoğraf atmanı söylemiştim. Başka bir fotoğraf attın faturadaki yazılar bile okunmuyordu o yüzden kanıtlayamadın bana göre. Ama önemli değil.

Senden görüpte bunu fırsata çevirip Amazon'u dolandırmak isteyenler de olabilir diyorum. Belki sen gerçekten mağdur olmuşsundur ama bana inandırıcı gelmedin sadece. Sana katılanlar sana katılıyor zaten.

Bu konudan çıkarılacak tek ders şu: Amazon'dan veya başka bir siteden yüksek fiyatlı elektronik eşya geldiğinde kutu açılımı yaparken artık video çekmek lazım.

Benim durumda hala gelişme yok. Mail attım inceleme devam ediyor diye cevap verdiler. Pazartesi THH ne belgeler ve şahitlerimle gideceğim bakalım.

Başka bir işleme gerek kalmadan para iademi yaptılar 10 gün sonunda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı