Amazon.com'dan Anakart Alınır mı?

O modeli satın alacağına git 25$ daha fazla ver Gigabyte Aorus Gaming 5 modelini satın al. Emin ol çok daha fazla şey eldeceksin o 25$ fark ile. (Ve aslında o ilk başta cepten çıkan 25$ fark sana 40€'luk Steam koduyla fazla fazla geri dönecek. :))

O modeli satın alacağına git 25$ daha fazla ver Gigabyte Aorus Gaming 5 modelini satın al. Emin ol çok daha fazla şey eldeceksin o 25$ fark ile. (Ve aslında o ilk başta cepten çıkan 25$ fark sana 40€'luk Steam koduyla fazla fazla geri dönecek. :))

Ben uzun ömürlü bir sistem yapmaya çalışıyorum. Ekran kartı işlemci geri kalan diğer parçalar hazır bir tek anakart kaldı ama anakart'ta stoklarda yok 2 haftadır bekliyorum bugün işlemciyi alabildim :) sabırsızlanıyorum ama yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. İlk başta MSI Z370 Gaming M5 almayı düşünüyordum ama hiç bir yerde yok, sonra bu konuda Asus Prime'ı gördüm onu biraz inceledim istediğim özelliklerin hepsi mevcut ve şuan stokta var ayrıca yaptığım araştırmada Asus'un BIOS kısmının diğer anakartlara göre daha iyi olduğunu söylemişler. Gigabyte biraz yabancı olduğum bir marka onuda biraz inceleyeyim :)

Ben uzun ömürlü bir sistem yapmaya çalışıyorum. Ekran kartı işlemci geri kalan diğer parçalar hazır bir tek anakart kaldı ama anakart'ta stoklarda yok 2 haftadır bekliyorum bugün işlemciyi alabildim :) sabırsızlanıyorum ama yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. İlk başta MSI Z370 Gaming M5 almayı düşünüyordum ama hiç bir yerde yok, sonra bu konuda Asus Prime'ı gördüm onu biraz inceledim istediğim özelliklerin hepsi mevcut ve şuan stokta var ayrıca yaptığım araştırmada Asus'un BIOS kısmının diğer anakartlara göre daha iyi olduğunu söylemişler. Gigabyte biraz yabancı olduğum bir marka onuda biraz inceleyeyim :)
Gigabyte'ın son BIOS'u piyasadaki en stabil BIOS'lardan birisi. Ayrıca Turbo B-Clock'un da Asus'un artık klasik hale gelmiş TPU özelliğinden çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Donanımsal doluluk konusunda ise Prime'ı katlar bahsettiğim model.

@Imperius7 Bende Samsung 960 EVO NVMe 250GB M.2 SSD var bu anakart'ı alırsam alt tarafında bulunan M.2 yuvasına nasıl takılır diye düşünüyorum. Üstüne gelen ısı bloğu'nun anakart'a montajlanan kısmı çok ileride kalıyor SSD'yi takıp vidaladıktan sonra üst blok mu takılıyor acaba bilgin var mı?
Malesef o konuda bilgim yok hocam.

Bu anakart tabi ki daha iyi bir model. Buna şüphe yok fakat Türkiye'de stoklarda bulunmuyor diye biliyorum. Amazon üzerinden alındığında 25 dolar ek ücret ile garantiye giriyor. Asus rog strix z370-e gaming modelini veya bu modeli almayı düşünüyordum fakat ikisi de stokta yok. Asus prime z370-a gelince daha fazla beklemek istemedim açıkçası. Son olarak 40€ steam key derken neyi kastettiniz?

Malesef o konuda bilgim yok hocam.

Kutu açılış videosunu izledim de içerisinden 2 tane anakart yükseltme vidasına benzer bir şey çıkıyor onu M.2 SSD'ye uygun yere takıp montajını yaptıktan sonra üst bloğu kapatıp montajı bitiriliyor sanırım vidalar ile M.2 bağlantı yerlerini iyice inceledim :D

Vidalar 2:21
M.2 kısmı 6:41
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu anakart tabi ki daha iyi bir model. Buna şüphe yok fakat Türkiye'de stoklarda bulunmuyor diye biliyorum. Amazon üzerinden alındığında 25 dolar ek ücret ile garantiye giriyor. Asus rog strix z370-e gaming modelini veya bu modeli almayı düşünüyordum fakat ikisi de stokta yok. Asus prime z370-a gelince daha fazla beklemek istemedim açıkçası. Son olarak 40€ steam key derken neyi kastettiniz?

Z370 AORUS GAMING 7: €40
Z370 AORUS GAMING 5: €20
Z370 AORUS ULTRA GAMING: €20
Z370 AORUS GAMING 3: €20
Z370 AORUS GAMING K3: €40

Anakartlar Steam cüzdan kodu veriyor sanırım

Gigabyte, Aorus Z370 Anakartlarla Steam Kodu Hediye Ediyor - Technopat
2017 AORUS Z370 GAMING MOTHERBOARDS STEAM PROMOTION

O seçenek ürünün garanti süresini 4 yıla çıkartıyor. Gigabyte'ın standart olarak 2 yıllık uluslararası geçerli garanti desteği mevcut.

Amazon güzel de kargo süresi çok uzun 13 ile 20 gün arasında teslimat diyor, siparişi verdikten sonra günler geçmez :D Belki sipariş gelene kadar Türkiye'deki stoklar oturur :)

kargo süresi çok uzun 13 ile 20 gün arasında teslimat diyor
Gaming 7 modeli stoklarda yoktu. 3 gün içerisinde stoklara girip kargoya verdiler ürünü. Ama zaten Gaming 5 modeli stoklarda aldığınız gibi kargoya verilecek. ayrıca o kadar sürmüyor 1 hafta 10 güne geliyor hemen hemen elinize. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı