Amazon.com'dan Anakart Alınır mı?

Benim ekran kartı MSI NVIDIA GTX 1080 GAMING X 8G Anakart'ı da MSI alma konusunda karar vermiştim sebebi de anakart için ayrı ekran kartı için ayrı uygulamayla uğraşmamak tek araç ile ikisini birden yönetmek ama Webdenal sitesinden aldığım bilgiye göre onların stoklarına aralık ayında girecekmiş. Bu duruma göre sanırım diğer firmalara da o zaman aralığında gelir. Şuan ki çözümüm ya Türkiye'de stoklarda olan bir anakart almak ya da amazondaki anakartlar'dan birisini almak.

Türkiye'den alınabilecek kartlar;
ASUS PRIME Z370-A INTEL Z370, DDR4, LGA1151v2, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, DisplayPort, DVI,HDMI ATX Anakart - inventus
MSI Z370 SLI PLUS INTEL Z370, DDR4, LGA1151v2, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, HDMI, DVI ATX Anakart - inventus

Amazondan alınacaklar;
https://www.amazon.com/gp/product/B075GVJGGW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
https://www.amazon.com/gp/product/B075LGLHBY/ref=ox_sc_act_title_2?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

Yine bir seçim aşamasına girdim hadi hayırlısı :D Gerçi asus'a biraz sıcak bakıyorum. Türkiye desteği felan çok iyi bir firma.

Screenshot_2.jpg

Türkiye desteği felan çok iyi bir firma.
Eskidendi o. Şuan ki servisleri Teleservice. Türkiye'nin en rezil kepaze servisidir.
MSI alma konusunda karar vermiştim
MSI eski stabilliğinde değil, çizgiyi çok bozdu. Bu üst segment kartlarında bile böyle. Alt segmentlerine ise hiç bulaşma. BIOS Update yapabilmekten aciz alt modelleri.

@SypeR Artık tek yapmam gereken kargoyu beklemek :) Amazondan daha önce alışveriş yaptıysan bir şeyi merak ediyorum. Kredi kartı ekleme kısmında bankamatik kartı da eklenebiliyor yazıyordu, benim Ziraat bankamatik kartım internet alışverişine açık hatta kredi kartından çok onu kullanıyorum. Sipariş tamamlandıktan sonra para çekimi olmadı. Sosyalde okuduğuma göre stok durumu kontrol ediliyormuş kargoya hazır olduğunda karttan çekim yapılıyormuş ama ben bankamatik kartını eklediğim için 3D güvenlik kısmını tamamlamadan para çekimi yapamazlar bu sebepten siparişim iptal olabilir mi?

Screenshot_16.jpg

@SypeR Artık tek yapmam gereken kargoyu beklemek :) Amazondan daha önce alışveriş yaptıysan bir şeyi merak ediyorum. Kredi kartı ekleme kısmında bankamatik kartı da eklenebiliyor yazıyordu, benim Ziraat bankamatik kartım internet alışverişine açık hatta kredi kartından çok onu kullanıyorum. Sipariş tamamlandıktan sonra para çekimi olmadı. Sosyalde okuduğuma göre stok durumu kontrol ediliyormuş kargoya hazır olduğunda karttan çekim yapılıyormuş ama ben bankamatik kartını eklediğim için 3D güvenlik kısmını tamamlamadan para çekimi yapamazlar bu sebepten siparişim iptal olabilir mi?

Eki Görüntüle 263101
Yurtdışından alışverişlerde 3D Secure özelliği çalışmaz. Bu sebeple bir problem olmayacak. :)

Yurtdışından alışverişlerde 3D Secure özelliği çalışmaz. Bu sebeple bir problem olmayacak. :)

Bankamatik kartından para çekemediklerini belirten bir mail geldi. Parayı kredi kartıma attım fakat bu sefer de şöyle bir sıkıntı çıkıyor, anakart 1.140₺ gibi bir fiyata geliyor kredi kartımın limiti 1.100₺ :D Ben fazla parasını yatırarak kredi kartımın kullanılabilir limitini 1.300₺'ye çıkarttım, kartı amazon'a tanıttığımda 0 USD kart doğrulama işlemi için para çekildiği ile ilgili mesaj geldi yani kredi kartımdan para çekebiliyorlar ama ödemeyi henüz almadılar. Kredi kartı kullanılabilir limiti 1.300₺ ama kartın limiti 1.100₺ umarım bu bir sorun çıkarmaz. :) Eğer o da sorun olursa en son 312$ amazon hediye kartı alıp o şekilde ödemeyi deneyeceğim :D

Birde anlayamadığım bir şey var, kredi kartı bilgilerinde sadece kart numarası ve son kullanım tarihini alıyorlar. Arkasındaki güvenlik kodu olmadan nasıl çekim yapabiliyorlar :D

Bankamatik kartından para çekemediklerini belirten bir mail geldi. Parayı kredi kartıma attım fakat bu sefer de şöyle bir sıkıntı çıkıyor, anakart 1.140₺ gibi bir fiyata geliyor kredi kartımın limiti 1.100₺ :D Ben fazla parasını yatırarak kredi kartımın kullanılabilir limitini 1.300₺'ye çıkarttım, kartı amazon'a tanıttığımda 0 USD kart doğrulama işlemi için para çekildiği ile ilgili mesaj geldi yani kredi kartımdan para çekebiliyorlar ama ödemeyi henüz almadılar. Kredi kartı kullanılabilir limiti 1.300₺ ama kartın limiti 1.100₺ umarım bu bir sorun çıkarmaz. :) Eğer o da sorun olursa en son 312$ amazon hediye kartı alıp o şekilde ödemeyi deneyeceğim :D

Birde anlayamadığım bir şey var, kredi kartı bilgilerinde sadece kart numarası ve son kullanım tarihini alıyorlar. Arkasındaki güvenlik kodu olmadan nasıl çekim yapabiliyorlar :D
Yurtdışından alışverişlerde mail-order tarzı bir yöntem kullanılıyor. Bu sebeple güvenlik numarasına ihtiyaçları yok. Yurtdışındaki kartlardan ödeme almak biraz farklı işliyor.

1.100₺ limitli kredi kartıma ekstra para yatırarak 1.300₺'ye çıkartmak işe yaradı 312$ parayı 1.150₺ olarak çekti bugün. Artık 10, 15 gün beklemesi kaldı. :) Her şey için teşekkürler @SypeR

1.100₺ limitli kredi kartıma ekstra para yatırarak 1.300₺'ye çıkartmak işe yaradı 312$ parayı 1.150₺ olarak çekti bugün. Artık 10, 15 gün beklemesi kaldı. :) Her şey için teşekkürler @SypeR
Rica ederim, ne demek. Anakart geldikten sonra 40€ kuponu almayı unutma sakın. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı