Amazon.com'dan laptop almak

• Konuyu başlatan Dokenn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 23B
Screenshot_20200102-185711_Amazon Shopping.jpg

Ürün bu mu? Bu ise alınır. Ayrıca dolar ile aldiğimda 5300tl ye geldi bilginize.
5400 tl ye HB'da bulunuyor ama.

Son düzenleme:
Konu açarsanız yardımcı olmaya çalışırım, ben de kendim yakında 1.5k$ laptop alacağım oradan herhangi bir şüphem de yok. Çünkü biliyorum onlar işlerini doğru yapıyor burada hiç bir şekilde çözüme kavuşmuyor hiç kimse yardım etmiyor. Türkiye'den ürün almak ve onu iade/tamir ettirmek servislere eziyet.
Kardeşim ben mimarlık bölümü için asus studiobook 17 alacak ama türkiyede tedarikçisi olmadığı için de amazondan almak zorudayım .Leptopun fiyatı yaklaşık 2k $ vergi iadesi olur mu?Bi de parayı yatırırken büyük bir meblağ olduğu için kredi kartı olarak limiti önemli mi, tek çekim için hangi yolu önerirsin?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kardeşim ben mimarlık bölümü için ASUS studiobook 17 alacak ama Türkiye'de tedarikçisi olmadığı için de Amazon'dan almak zorudayım. Laptopun fiyatı yaklaşık 2K $ vergi iadesi olur mu? Bir de parayı yatırırken büyük bir meblağ olduğu için kredi kartı olarak limiti önemli mi, tek çekim için hangi yolu önerirsin?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ürünü satın alma aşamasına geldiğinizde sizden alacağı vergi miktarı çıkar. Eğer bu miktar ürünün %20'sinden çok daha fazla ise çok büyük olasılıkla iade gelecektir aradaki fark. Fakat neredeyse %20'ye eşit ise bir iade olmaz tahminimce. Limitiniz olmadan zaten alışveriş yapamazsınız yani 10limit var ama 20 alayım sonra ödeyim olmuyor. Eğer tek kartta bu limitiniz yok ise, farklı kartları kullanarak Amazon bakiyesi yükleyin. Sipariş kısmında da bir kısmını bakiye olarak bir kısmını kart olarak ödersiniz bu sayede kartınızda bulunan limiti aşmazsınız.

Merhabalar, yeni sipariş verdim MSI GL65 (oyun için değil machine learning için) . Burda malum fiyatlar firma karı bi taraftan vergisi bi taraftan ucuyor. 1500 Euroya kadar normal gümrük vergisi tarifesinde ürün getirilebiliyor yasal olarak, gümrük vergisini de veriyoruz zaten sadece aracıları aradan çıkarıyoruz.

Jordan yukarıda şunu demiş "Eğer tek kartta bu limitiniz yok ise, farklı kartları kullanarak Amazon bakiyesi yükleyin." BUNU KESİNLİKLE YAPMAYIN, amazon bakiyesinde yüklü miktarda tek sefer alışverişte doğrudan engele takılırsınız. Ben yaptım oradan biliyorum, hızlı olsun diye amazon gift ekledim laptop siparişi verdim ama reddettiler üstüne de fraud bi daha yaparsan kapanır dediler, müşteri hizmetleri ile iadesini aldım.

Amerika ucuz olur diye amazon.com üzerinden sipariş verdim ancak kargo süresi 1 ay kadar. Bir kaç kere ödeme problemi ile boğuştuktan sonra (doğrudan USD ödemeye çalıştım transferwise üzerinden) siparişi verdim ama en son reviewlerde amazon.cok.uk linkini görünce bir bakayım dedim normalde fiyat orada daha yüksek gözüküyor İngiltere vergileri sebebiyle.
Ancak checkout a gittiğimde ben ürünü Türkiye adresine istediğim için (ürün fiyatı baz fiyatına dönüştü sadece üstüne kargo ve gümrük vergisi eklendi).
Henüz UK AB olduğu için gümrük vergisi %18 bu durumda amazon.co.uk ile amazon.com fiyatları aynı seviyeye geldi (vergisi dahil Amerika için gümrük %20).

Ürün sorunsuz gelirse yazarım buraya. Geçen ay amazon.com 'dan 6 USD'lik oyuncak aldım çocuk çok istiyor diye kargosu 10 USD vergisi derken 200 TLye geldi 60 liralık şey. Ancak gümrük olayını telefon edince DHL halletti.

Merhabalar, yeni sipariş verdim MSI GL65 (oyun için değil machine learning için) . Burda malum fiyatlar firma karı bi taraftan vergisi bi taraftan ucuyor. 1500 Euroya kadar normal gümrük vergisi tarifesinde ürün getirilebiliyor yasal olarak, gümrük vergisini de veriyoruz zaten sadece aracıları aradan çıkarıyoruz.

Jordan yukarıda şunu demiş "Eğer tek kartta bu limitiniz yok ise, farklı kartları kullanarak Amazon bakiyesi yükleyin." BUNU KESİNLİKLE YAPMAYIN, amazon bakiyesinde yüklü miktarda tek sefer alışverişte doğrudan engele takılırsınız. Ben yaptım oradan biliyorum, hızlı olsun diye amazon gift ekledim laptop siparişi verdim ama reddettiler üstüne de fraud bi daha yaparsan kapanır dediler, müşteri hizmetleri ile iadesini aldım.

Amerika ucuz olur diye amazon.com üzerinden sipariş verdim ancak kargo süresi 1 ay kadar. Bir kaç kere ödeme problemi ile boğuştuktan sonra (doğrudan USD ödemeye çalıştım transferwise üzerinden) siparişi verdim ama en son reviewlerde amazon.cok.uk linkini görünce bir bakayım dedim normalde fiyat orada daha yüksek gözüküyor İngiltere vergileri sebebiyle.
Ancak checkout a gittiğimde ben ürünü Türkiye adresine istediğim için (ürün fiyatı baz fiyatına dönüştü sadece üstüne kargo ve gümrük vergisi eklendi).
Henüz UK AB olduğu için gümrük vergisi %18 bu durumda amazon.co.uk ile amazon.com fiyatları aynı seviyeye geldi (vergisi dahil Amerika için gümrük %20).

Ürün sorunsuz gelirse yazarım buraya. Geçen ay amazon.com 'dan 6 USD'lik oyuncak aldım çocuk çok istiyor diye kargosu 10 USD vergisi derken 200 TLye geldi 60 liralık şey. Ancak gümrük olayını telefon edince DHL halletti.
Kesinlikle yapmayin diye bir durum yok. Bu kadar urunu gift kullanarak aldim vebir cok kiside yapiyor. Sizin kullandiginiz kart ve odeme yontemleriniz ile alakali olarak hatali islem yaptiysaniz siparisiniz iptal edilir. Isteyen yapmaz fakat ben her zmaan bu sekilde cozuyorum ve bir cok kisininde bu sekilde cozdugunu biliyorum, dah sorun yasayan gormedim sizin haricinizde. Gule gule kullanin.

Jordan'a ek bilgi için teşekkürler belki de benim kötü deneyimim olmuştur.
Bu arada siparişim amazon.co.uk üzerinden 4 gün içinde geldi, vergi vs hiçbiri ile uğraşmadım DHL teslim etti (amazon zaten vergiyi kesmişti) . Vergisiz maliyet 1500 Euro üstündeyse sorun olabilir bilginize. amazon.com ile aynı fiyata gelmiş oldu ama 1 ay daha önce geldi. Bu arada bilginiz olsun amazon.com üzerinde gördüğünüz USD fiyatlar Amerika için KDVsiz fiyatlar oradan da sipariş edenler bir kaç eyalet hariç genelde %5-6 civarı ek KDV ödüyor.
amazon.co.uk üzerinde login olmadan gördüğünüz fiyat İngiltere vergi dahil fiyatı, adres bilginizi Türkiye düzenleyip giriş yaparsanız fiyat daha düşecektir ama tabi sonrasında ( o da eğer ürün Türkiye'ye geliyorsa) vergisini ekleyip tekrar gösterecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı