Amazon.de üzerinden Xbox Series S almak

Amazon.de alışveriş sitesinden Xbox Series S almak istiyorum. 290, 99€ (2.767₺) yapıyor bizde ama geçenlerde Twitter'da bir yazı gördüm. "Almanya'dan sipariş ettim ama daha gelmedi acaba ne oldu gümrükte mi kaldı ne?" Yazıyordu. İlk korkum bu idi.

İkinci korkum ise fazla kesme konusu. 2.767'iken bize pahalıya gelir mi? Dış ülkeden geldiği için burada da vergi eklenir mi gümrükten geçerken? Yoksa aldığımız fiyata elimize gelir mi?
En son ödeme ekranına baktığımda fiyat 4300 ₺’ye kadar çıkmıştı ama güncel kur ile ne olur bilmiyorum ama kesinlikle 3700 ₺’nin altında olmaz.

Neredeyse Türkiye'nin yarı fiyatına geliyor. Korkmanıza gerek yok. Hatta bir YouTube kanalı da çekmişti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani her şey dahil 3700 TL ye geliyor konsol değil mi?
Kurlar ve oralar çok değişken net bir rakam söyleyemem ancak şöyle söyleyeyim, kısaca; En son ödeme ekranında ne çıkıyorsa onu ödersiniz, ekstra bir para talebi olmaz, olamaz.
Ayrıca farklı ülkelerden ürün alırken MUTLAKA onların para birimleri üzerinden ödeme yapın, zira amazon kuru çevirdiğinde 15-20 kuruş üstten alır, cebinizden daha fazla para çıkar. Yani .de uzantısı için birim olarak Euro ile alışveriş yapın.

Amazon.de alışveriş sitesinden Xbox Series S almak istiyorum. 290, 99€ (2.767₺) yapıyor bizde ama geçenlerde Twitter'da bir yazı gördüm. "Almanya'dan sipariş ettim ama daha gelmedi acaba ne oldu gümrükte mi kaldı ne?" Yazıyordu. İlk korkum bu idi.

İkinci korkum ise fazla kesme konusu. 2.767'iken bize pahalıya gelir mi? Dış ülkeden geldiği için burada da vergi eklenir mi gümrükten geçerken? Yoksa aldığımız fiyata elimize gelir mi?

Bilen de bilmeyen de yazmış.

290 Avro Almanya içi vergi dahil fiyattır. Satın aldığınızda Almanya için geçerli olan vergi düşecek 250 Avro olacak fiyat. Bu fiyata Türkiye için gümrük vergisi ve kargo ücreti eklenecek. Tüm ücretleri ödemeyi tamamlarken görebilirsiniz. Bunun haricinde herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Gümrük işlemlerini Amazon kendisi hallediyor. Dolayısıyla takılma falan olmaz. Sitede belirtildiği üzere, henüz stokta yok cihaz. 16'sında gelecekmiş. Ayrıca pandemi koşulları sebebiyle Türkiye'ye teslimat gecikmeli yapılıyor. Bu sebeple gecikme çok normal.

Bilen de bilmeyen de yazmış.

290 Avro Almanya içi vergi dahil fiyattır. Satın aldığınızda Almanya için geçerli olan vergi düşecek 250 Avro olacak fiyat. Bu fiyata Türkiye için gümrük vergisi ve kargo ücreti eklenecek. Tüm ücretleri ödemeyi tamamlarken görebilirsiniz. Bunun haricinde herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Gümrük işlemlerini Amazon kendisi hallediyor. Dolayısıyla takılma falan olmaz. Sitede belirtildiği üzere, henüz stokta yok cihaz. 16'sında gelecekmiş. Ayrıca pandemi koşulları sebebiyle Türkiye'ye teslimat gecikmeli yapılıyor. Bu sebeple gecikme çok normal.
Gümrük ne kadar tutuyor peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı