Amazon.de'den Gelen Kargomun İçinden Ürün Çalındı

Eğer siz kamera kaydı ile ürünü açsaydınız süreç değişirmiydi ? Lehinize sonuçlanır mıydı ?
Bunun hakkında bir bilgim yok. Ama sürecin lehime sonuçlanması açısından katkısı olurdu bence. O yüzden gelen tüm kargolarınızı video'ya alarak açın. Kargocunun yanında açmaktan ise video ile açmanın daha doğru olduğunu öğrendim. Şuan ben de artık video'ya alarak kargolarımı açıyorum. :)

Şu an bir gelişme var mı acaba?
Geçen hafta gönderdiğim bildirim üzerine bir hafta daha beklememi söylemelerinin üzerinden hala bir dönüş gerçekleşmedi. Geçen hafta perşembe görüşmüştüm. Yarına kadar bekliyorum. Yarın haber olmazsa ben yine arayacağım.
Güncelleme: Arkadaşlar sabah saatlerinde benim hesabımın takibini yapan müşteri temsilcisi arkadaşa durum bilgisi sormak için mail attım(geçmişte mesajlaştığımız maile cevap olarak yanıt verdim) fakat dönüş alamadım. İki saat önce müşteri hizmetlerini aradım ve durumu söyleyerek hala bir yanıt almadığımı söyledim. Telefonda konuşan kişi, benim konuyla ilgilenen arkadaşına bildirimde bulunacağını ve durum hakkında bana gün içinde bilgi göndermesini söyleyeceğini söyledi.
Gerçekten sanırım bu para gelmeyecek. Saçma sapan uğraştığım ile kalıyorum. Bildiğiniz dolandırıldım. SSD Kart içerisinde derin devlet bilgileri mi vardı acaba böyle çaldılar da hala şu incelemeyi bir türlü sonuçlandıramadılar. Akşama kadar haber gelmezse gene arayacağım da arayıp ne diyeceğim artık bilmiyorum!

SSD Kolay kolay çalınacak bir şey değil. Ne işe yaradığını ve ne kadar değerli olduğunu bilen birisi çalmalı. Bilgisayar ve donanımla hiç bir alakası olmayan kişinin çalacağını sanmıyorum. Büyük geçmiş olsun. Umarım bir sonuç alırsınız.

Arkadaşlar dün haber gelmeyince tekrar aradım akşam, üst makama tekrar bildirimde bulundu arkadaşlar. Şöyle söyleyim onlar da bu duruma anlam veremiyorlar? Ama çözüleceğini söylüyorlar.
Müşteri hizmetleri desteği sunan arkadaşlar normalde bu gibi durumlarda kendilerinin de iade yapabilme yetkilerinin olduğunu söylüyorlar. Ama bu üründe bana iade yapamıyorlarmış. Sistemlerinde bu ürüne karşı bana iade bloku koyulmuş dolayısıyla onlar bana iade gerçekleştiremiyorlar. Ama benim konumu takibe alan arkadaş son derece çabalıyormuş her gün bildirim yollamış üst makama sağ olsun. Sistem işleyişi dışında başka kanallarla da sanırım iletişim sağlıyorlar anladığım kadarıyla. Ben ne gerekiyorsa yapmışım gerisinin onlarda olduğunu söylüyorlar. Hatta polis raporu yollayan ilk kişi beni görmüşler Türkiye'den :) İki gün daha bekleyeceğiz bakalım. Olay anlamsızlıklar silsilesi içerisinde işliyor. Garip bir durum bayağı. O da geldi beni bulmuş oldu.

Durum güncellemesi: Yine haber gelmeyince tekrar aradım. Telefonu açan arkadaş, bir dönüş olmadığını söyleyerek benim konumu takibe alan arkadaşına durumu sormak ve bilgi almak için beni beklemeye aldı. Daha sonra bana geri dönerek şunları söyledi. Ses çok cızırtılı geliyordu. Anladığım kadarıyla arkadaş şunları söylemiş; üst departmandaki yetkili kişiye polis raporum ulaşacakmış, onu kayıt altına alacakmışlar. Bana iade verebilmesi için onu kayıtlarına almaları gerekecekmiş. Hani bunu bunu yaptık, iade ediyoruz tarzında. Yani sistemsel bir düzen için bir şeyler beklediğini ifade etti anladığım kadarıyla. Üst deparmanlardaki o kişiler daha polis raporunu sistemlerine işleyememişler mi pek bir şey anlamadım. Bana perşembeye kadar yine beklememi söyledi ve çözüleceğini umut ettiğini söyledi.

Gerçekten Twitter'a falan yazmaya mecalim kalmadı. Telefondakine de umarım çözülür de boşuna uğraştığım ile kalmam dedim. Bu durum beni çok yordu, kendi kendime stres olup dert edindiğim ile kalıyorum. Ekşi sözlüğe, Twitter'a falan yazsak çare olur mu ki? Ben olayın en başında bir şeyler yazarak Amazon Ceo'suna mail atmıştım aslında ama bir dönüş falan olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı