amazon.de'den Xbox One sipariş etmek

tcknmx

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kiev
Daha fazla  
Meslek
Yazılım ve Donanım
Amazon.de sitesinden, 180 Euro'a Xbox one alacağım, 1600 lira falan yapıyor, buradakine göre ucuz.
Amazon getirince şu bahsedilen (trt vergisi vs) alınır mı gene de, gümrük vergisi falan alınarak 2000 liraya geliyor ama gene de buradakine göre ucuz (gümrük, damga vergisi) dışın da hangi vergiler alınır yüzde kaç alınır?

Amazon.de sitesinden, 180 Euro'a Xbox one alacağım, 1600 lira falan yapıyor, buradakine göre ucuz.
Amazon getirince şu bahsedilen (trt vergisi vs) alınır mı gene de, gümrük vergisi falan alınarak 2000 liraya geliyor ama gene de buradakine göre ucuz (gümrük, damga vergisi) dışın da hangi vergiler alınır yüzde kaç alınır?

3200 gelir.

Amazon'da satın alma işlemine geldiğinde ve ödeme yöntemini bellirledikten sonra EURO ve TL cinsinden fiyatlar gözüküyor. 2-3 arkadaşım zamanında Amazon.de'den sipariş yaptılar. O tutardan 1 kuruş dahi fazla ödememişlerdi.
Eğer aynı ürüne baktıysak ortalama ödeyeceğiniz fiyat:
Screenshot_1412.png

Ayrıca bu 180 EURO olan model 2. el. Size önerim 250 EURO civarına 0 cihaz almanız veya direk Series S'e bakmanız.

Amazon'da satın alma işlemine geldiğinde ve ödeme yöntemini bellirledikten sonra Euro ve TL cinsinden fiyatlar gözüküyor. 2-3 arkadaşım zamanında Amazon.de'den sipariş yaptılar. O tutardan 1 kuruş dahi fazla ödememişlerdi.
Eğer aynı ürüne baktıysak ortalama ödeyeceğiniz fiyat:
Eki Görüntüle 737936

Peki bundan fazlası ödenmiyor değil mi? Eğer öyleyse ben hesabımı ona göre yapayım bir kere daha Aliexpress'den ürün almıştım. PTT kapıda 60 lira istedi diye kapıda vermediler ürünü. Yine öyle bir durum yaşanmaz değil mi? (Normalde vardı fazladan param o anlık 60 lira yoktu diye 😅 )
Ayrıca bu 180 Euro olan model 2. el. Size önerim 250 Euro civarına 0 cihaz almanız veya direk series S'e bakmanız.

O da aklıma geldi tabii ki. Ancak bütcem bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bundan fazlası ödenmiyor değil mi? Eğer öyleyse ben hesabımı ona göre yapayım bikere daha Aliexpress'den ürün almıştım PTT kapıda 60 lira istedi diye kapıda vermediler ürünü gene öyle bir durum yaşanmaz değil mi? (Normalde vardı fazladan param o anlık 60 lira yoktu diye 😅 )

Oda aklıma geldi tabii ki. Ancak bütcem bu kadar :/
Belirttiğim gibi, ürün zaten 2. el. O yüzden galiba vergi vermiyorsunuz. Çünkü fiyatının bu kadar ucuz olması bana garip geldi.

Geri
Yukarı