Amazon Japonya'dan NVIDIA 3080 GPU nasıl alınır?

1500 euro geçen ürünlere çok ciddi vergi biniyor. Sizin ürün de tam 1500. İnşallah gümrük de kalmaz.

Mağduru çok, tatmini pek yok (az) ama şansınızı deneyecekseniz en azından gümrük ve uluslararası ticaret hukuku hakimiyetiniz olsa iyi olur ya da benim için çok bir meblağ değil diyerek riskte alabilirsiniz.

Link atar mısın ne kadar fiyatı merak ettim. :D Çok mu ucuz ki :D
192 bin yen, 15.500 TL'ye denk düşüyor.. 😅

@Hakan_SS , peki bu "gümrük ithalat bedeli" olarak ödediğim ücretin gümrükte herhangi bir etkisi olmayacak mı? Gümrük ücreti ile 192 bin yen (15.500 TL) tutuyor. Ama kartın kendi vergiden bağımsız tutarı 172 bin yen (14.000 TL).

1.500 Euro ise günümüz kuruyla 16.126,60 TL ediyor. Eğer bu şekilde bakmak doğruysa zaten altında bir fiyat bu.

@mrth87 , aynen garantisi yok, o konuyu detaylı biliyorum aslında. Amazon Türkiye aracılığıyla iletişime geçemezsem ve almakta da kararlıysam Japonca öğrenmem gerek ya da çat pat İngilizcem ile bir şeyler yazmam lazım o zaman. Daha farklı destek alabilme imkanım var mı? Biliyorsanız lütfen yazın.

@Berkay4154 , o risk faktörünü hala daha düşünmüyorum dersem yalan olur. Yurtdışından 3 yıl kadar önce alışverişler yapmıştım. Ama bir ekran kartı ki fiyatı belli, bu fiyat bandında ilk kez yapacağım için dikkatli olmaya çalışıyorum eğer bunu yapacaksam her türlü risk faktörünü hesaplamış olmam önemli elbette. Sonunda memnun kalacağım bir kart elime geçecekse ve bu kart Türkiye'deki piyasanın baya baya altındaysa almak kötü olmaz.

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.

@Berkay4154 , o risk faktörünü hala daha düşünmüyorum dersem yalan olur. Yurtdışından 3 yıl kadar önce alışverişler yapmıştım. Ama bir ekran kartı ki fiyatı belli, bu fiyat bandında ilk kez yapacağım için dikkatli olmaya çalışıyorum eğer bunu yapacaksam her türlü risk faktörünü hesaplamış olmam önemli elbette. Sonunda memnun kalacağım bir kart elime geçecekse ve bu kart Türkiye'deki piyasanın baya baya altındaysa almak kötü olmaz.
Ucuza almak elbette herkesin arzusu fakat 10 bin lira kar edeyim derken 10 bin lira zarar etmekte var. Sonuçta alışveriş sorunsuz olsa yani aldınız, ürün geldi olsa bile kargoda sorun olmuş olabilir ve kısa dönemde arıza alabilirsiniz gibi durumları da göz önünde bulundurmak lazım.

192 bin yen, 15.500 TL'ye denk düşüyor.. 😅

@Hakan_SS , peki bu "gümrük ithalat bedeli" olarak ödediğim ücretin gümrükte herhangi bir etkisi olmayacak mı? Gümrük ücreti ile 192 bin yen (15.500 TL) tutuyor. Ama kartın kendi vergiden bağımsız tutarı 172 bin yen (14.000 TL).

1.500 Euro ise günümüz kuruyla 16.126,60 TL ediyor. Eğer bu şekilde bakmak doğruysa zaten altında bir fiyat bu.

@mrth87 , aynen garantisi yok, o konuyu detaylı biliyorum aslında. Amazon Türkiye aracılığıyla iletişime geçemezsem ve almakta da kararlıysam Japonca öğrenmem gerek ya da çat pat İngilizcem ile bir şeyler yazmam lazım o zaman. Daha farklı destek alabilme imkanım var mı? Biliyorsanız lütfen yazın.

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.
Gümrük memuru uyanık çıkmazsa sorun olmaz.

@Berkay4154 , kesinlikle haklısın. Teşekkür ederim.

@Hakan_SS , CİMER üzerinden Ticaret Bakanlığı'na bu durumum hakkında gümrük meselesiyle alakalı bilgi edinmek için bir mesaj gönderdim. Bir cevap elbette gelir ama bakalım tatmin edici bir bilgi mi verirler yoksa geçiştirme yazısı mı yazarlar bilmiyorum, göreceğiz.. Gümrükteki olası uyanıklar yüzünden bir sorun çıksa bile bakanlık nezdinde tarafıma olumlu bir cevap gelirse elimde kanıt olmuş olur en azından alacak olursam eğer(diye düşündü maraba).

Geri
Yukarı