Amazon Prime Deneyimim

ACAR28

Kilopat
Amazon'u burada herkesin bildiği gibi bilir ve takdir ederim ve bugün bir daha saygımı kazandılar. Ağustos ayında ücretsiz Prime üyeliği başlattımdı ve Origin için Battlefield V ücretsiz aldımdı. Ondan sonra ise Prime üyeliğimi iptal ettimdi, çünkü kullanmıyordum. Bugün banka kartı hareketlerini inceleyince Amazondan 7,90 TL'lik kesinti olduğunu gördüm. Amazon hesabımdan kontrol ettiğimde 8 Kasım-8 Aralık dönemi için üyelik ücretini almıştı. O ayı iptal edip para iadesi banka hesabıma sağlandı. Müşteri temsilcisiyle görüştüğümde önceden yapılan kasım ayının iadesinin yanında ekim ayının da iadesi yaptıklarını söyledi. Eylül ay içinse Prime üyeliğinden faydalandığımı o yüzden iade sağlayamayacaklarını söyledi. Büyük ihtimal bir ürün sipariş vermişimdir. Burada mesele ücretten ziyade hakkım olanı alabilmek ve gerçekten hakkım olanı Amazoun'un vermesi. Başka firma olsaydı çoktan olan olmuş derlerdi. Normalde avantajlarını kullanmaya fırsatım olsa abone olurum ancak işim olmuyor genelde. Amazon tercih edin, ettirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon'u burada herkesin bildiği gibi bilir ve takdir ederim ve bugün bir daha saygımı kazandılar. Ağustos ayında ücretsiz Prime üyeliği başlattımdı ve Origin için Battlefield V ücretsiz aldımdı. Ondan sonra ise Prime üyeliğimi iptal ettimdi, çünkü kullanmıyordum. Bugün banka kartı hareketlerini inceleyince Amazondan 7,90 TL'lik kesinti olduğunu gördüm. Amazon hesabımdan kontrol ettiğimde 8 Kasım-8 Aralık dönemi için üyelik ücretini almıştı. O ayı iptal edip para iadesi banka hesabıma sağlandı. Müşteri temsilcisiyle görüştüğümde önceden yapılan kasım ayının iadesinin yanında ekim ayının da iadesi yaptıklarını söyledi. Eylül ay içinse Prime üyeliğinden faydalandığımı o yüzden iade sağlayamayacaklarını söyledi. Büyük ihtimal bir ürün sipariş vermişimdir. Burada mesele ücretten ziyade hakkım olanı alabilmek ve gerçekten hakkım olanı Amazoun'un vermesi. Başka firma olsaydı çoktan olan olmuş derlerdi. Normalde avantajlarını kullanmaya fırsatım olsa abone olurum ancak işim olmuyor genelde. Amazon tercih edin, ettirin.
Aylık 8 lira büyük bir meblağ değil. Sırf Prime Gamin'in oyun içi içerikleri bile 8 liradan çok daha fazla değere sahip. Amazon gerçekten bu işi olması gerektiği yapan nadir firmalardan. Umarım bu şekilde devam eder.

Bende Amazonla yaşadığım tecrübeyi aktarayım.

Kıbrıs'ta okuduğum için bilgisayarımı kendimle Kıbrıs'a götürüyorum. Bir iki problem oldu soğutucumu söktüm, termal macun bitince elimdeki dımdızlak kaldım. İki gün sonra da Kıbrıs'a gidecektim. Aklıma Amazon geldi. Arctic markasının termal macununu sipariş ettim. Prime ile hızlı kargo vardı. Buna güvenip sipariş etmiştim. Perşembe gece sipariş etmiştim, yani Cuma günü sabah saatlerinde kargolama işlemi yapıldı. Cumartesi günü öğlen saatlerinde kargom geldi. :D Pazar günüde ben yola çıktım Kıbrıs'a gitmek için. Gerçekten işini iyi yapan bir firma Amazon.

Büyük bir firma oldukları için müşteri memnuniyeti ön planda, Türkiye pazarında 1 numara olmak istiyorlar.
Yani şöyle düşünelim bir ürün aldık; Amazon'dan hep oradan almaya devam edeceğiz, hem indirimler hem ürün garantisi her alanında iyiler.
Yakında Abd gibi bağımlısı olacağız Amazon'un. :D

Yazıya destek amaçlı Amazon ile yaşadığım ufak bir anektod.
3 sene önce yurtdışında yaşayan abimden bana sennheiser game zero getirmesini istedim sağolsun yerine de getirdi. Ufak bir aksilik oluştu, abimin ev adresine değil de iş yeri adresi olarak girilmiş. İş yerinin olduğu yere de gönderim sağlanmıyormuş o zaman için. Bunu kargoyu gönderdikleri ve bir anda "wtf" oldukları zaman anladılar. Abim müşteri hizmetlerine ulaşıp ricada bulundu. Benim isteğim abimin uçağına 3 gün kala idi. Yani 3 gün öncesi bu siparişi verdik totalde 55-56 saati kalmıştı uçağın. Hollanda'dan verdi siparişi, prime ile birlikte hızlı seçenek seçeneği var amazon.de üzerinden almıştı ürünü. Ona rağmen 1 günde gelmişti ama yanlış getirmişlerdi. Fakat başka firma olsa ne yapardı ? Ürünün geri dönmesi bekler ondan sonra tekrar yeni bir ürün gönderimi sağlarlardı. Onu yapmak yerine ürün kargo şirketinden dönmeden, aynı ürünü bu sefer en hızlı kargo seçeneğini seçerek gönderim sağladılar ve sonuç olarak bu 55 saate sığan koca bir sipariş işlemi 2 ülke arasında gerçekleşmiş oldu. Bunu yapan, yapacak olan tek firma Amazon'dur. Amazon benim için bambaşkadır. 50-100TL fazla olsun amazon olsun. Hiç bir iademi geri çevirmediler bugüne kadar. 2 senedir prime üyesiyim, prime ile sadece abone olunabilen zamanlardan kalma aboneliğe sahibim. O zaman da hiç gocunmadım onlara giden aylık küçük meblağlardan. Herkese tavsiye edin, ettirin. Paylaşmak istedim sadece :)

Yeni konular

Geri
Yukarı