Amazon Prime Hakkındaki Düşünceleriniz Nedir?

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Bu adamlar neden bu kadar iyi 😂 hala 7.90 ücret alıyorlar ve hiçbir hizmetlerinde sekme olmuyor. Prime Gaming bedava oyun veriyor, siparişlerde kargo ücreti almıyorlar ve ekstra hızlı getiriyorlar, Prime Video Twitch vs. bir sürü şeyler. Bizim ülkeden herhangi bir kâr gütmedikleri ortada muhtemelen de diğer ülkelerde de ucuz diğer şeylere göre. Bu adamlar nasıl dünyanın en büyük şirketlerinden birisi oluyor bu şekilde aklım almıyor. Bu şekilde olan bazı firmaları bulup alınlarını öpesim geliyor 😂 Nedir sizin fikirleriniz? Ya da Amazon hakkındaki fikirleriniz?

Zaten Amazon Türkiye zarar açıkladı, kar etmiyorlar. Muhtemelen diğer ülkelerde elde ettikleri kar ile burada ileriye dönük bir yatırım yapmış oluyorlar, reklam yapıp kendilerine alıştırıyorlar.

Zaten Amazon Türkiye zarar açıkladı, kar etmiyorlar. Muhtemelen diğer ülkelerde elde ettikleri kar ile burada ileriye dönük bir yatırım yapmış oluyorlar, reklam yapıp kendilerine alıştırıyorlar.
Amazon Global'de zarar açıkladı. Türkiye'ye özgü bir zarar nerede haberini ben göremedim. Yaz ayından bu yana globalde 40K kişiyi işten çıkardı.

Amazon Prime'yi anlatmaya gerek yok. Taş gibidir aboneliği.

Bu arada benim 3 ocakta aboneliğin yenilenmesi gerekiyordu. Fakat kartta para yok ve para çekmemesine rağmen Prime aboneliğim devam ediyor. Bir sorun olur mu? (Mesela Şubat'ta 8TL yerine 16TL çekmesi gibi).

Bu adamlar neden bu kadar iyi :D hala 7.90 ücret alıyorlar ve hiçbir hizmetlerinde sekme olmuyor. Prime Gaming bedava oyun veriyor, siparişlerde kargo ücreti almıyorlar ve ekstra hızlı getiriyorlar, Prime Video Twitch vs. bir sürü şeyler. Bizim ülkeden herhangi bir kâr gütmedikleri ortada muhtemelen de diğer ülkelerde de ucuz diğer şeylere göre. Bu adamlar nasıl dünyanın en büyük şirketlerinden birisi oluyor bu şekilde aklım almıyor. Bu şekilde olan bazı firmaları bulup alınlarını öpesim geliyor :D Nedir sizin fikirleriniz? Ya da Amazon hakkındaki fikirleriniz?

Amazon'dan çok sık sipariş veren biri olarak son deneyimlerimde hüsrana uğradım. Son birkaç siparişimde söylenen tarihten geç geliyorlar. Ardından aldığım bir çantayı bepenmediğim için iade süreci başlattım fakat aramex tam 12 gün boyunca gelmedi. Bende iadeyi iptal edip MNG Kargo ile iade ettim, süreç bu kadar uzamışken parayı da çabucak alıp beğendiyim diğer çantayı alayım dedim ve iadeyi kupon bakiyesi olarak seçtim. Neyse buraya kadar her şey güzel :D Çantayı sepete ekledim siparişi onaylayacağım, neymiş? Kupon bakiyesi sadece Amazon tarafından satılan ürünlerde geçerliymiş. Gerçekten çok sinirim bozuldu. En sonunda iadeyi tekrar karta alabilmeyi umarak desteğe yazdım fakat mümkün olmadığını söylediler. Herhalde bu olayın tek iyi yanı elimde 10 yıl geçerli 300 küsur liralık kupon bakiyesi kalması oldu. Onun da değeri her gün düşüyor zaten :D neyse Amazon her zaman beklentileri karşılamıyormuş demek ki. (Bu arada prime ile ilgili olan tek şey kargonun geç gelmesi oldu heralde.)

Bu adamlar neden bu kadar iyi 😂 hala 7.90 ücret alıyorlar ve hiçbir hizmetlerinde sekme olmuyor. Prime Gaming bedava oyun veriyor, siparişlerde kargo ücreti almıyorlar ve ekstra hızlı getiriyorlar, Prime Video Twitch vs. bir sürü şeyler. Bizim ülkeden herhangi bir kâr gütmedikleri ortada muhtemelen de diğer ülkelerde de ucuz diğer şeylere göre. Bu adamlar nasıl dünyanın en büyük şirketlerinden birisi oluyor bu şekilde aklım almıyor. Bu şekilde olan bazı firmaları bulup alınlarını öpesim geliyor 😂 nedir sizin fikirleriniz? Ya da Amazon hakkındaki fikirleriniz?

Amazon bence Türkiye'de en ucuz site: 8 lira veriyorsun her şeye erişıyon muhtiş ama anlamadıgım bir şey var ben Prime üyelik aldım 1 kere 3 ay oldu kartım olmamasına ragmen abonelıgım iptal olmadı :D Hala ücretsiz ürünleri alabiliyorum bir de internet alışverişi içinde güzel 10 liralık ürün kargo parası olmuyor falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon gerçekten gönlümüzde taht kurdu. Zaten Prime teslimat başı başına mükemmel bir hizmet. Siparişlerimin yarısı ertesi gün teslim olmamasına rağmen her seferinde belirtilen tarihte geliyor ve ürünlerim gerçekten çok özenli bir şekilde kargolanmış oluyor. Bir termos siparişi verdim, küçücük termosu 4-5 kat büyüklüğünde koliye kağıtlarla sararak kesinlikle hasar almayacak şekilde ulaştırdılar. Kitaplarım köşesi kıvrılmamış halde geliyor, teslimat süresi uzun bir tarihteyse söylüyorum daha erkene çekiyorlar. Müşteri hizmetlerine hemen bağlanıp derdimi anlatabiliyorum, çok saygılılar. Prime oyunlarla falan ilgilendiğim yok, kargo ve iade süreci beni tatmin etsin de aylık 8 lira gerçekten hiç.

Muhtaç kalmadıkça başka alışveriş sitelerine uğramıyorum. Özellikle n11, Trendyol gibi nefret ettiğim sitelere gireceğime az bir fark da olsa Amazon'u tercih ediyorum. Kafa rahat oluyor en azından.

Amazon senin benim kişisel bilgileri 50 cente alıyor o şekilde de düşünebilirsin. Yani burada bonkör olan Amazon değil sensin.

Geri
Yukarı