Amazon Prime Hakkındaki Düşünceleriniz Nedir?

Amazon Prime'yi anlatmaya gerek yok. Taş gibidir aboneliği.

Bu arada benim 3 ocakta aboneliğin yenilenmesi gerekiyordu. Fakat kartta para yok ve para çekmemesine rağmen Prime aboneliğim devam ediyor. Bir sorun olur mu? (Mesela Şubat'ta 8TL yerine 16TL çekmesi gibi).
aga ben 3 aydır böyle oluyor anlamadım gitti :D ama kartıma para attıgımda çekmedi bu arada :D yani sıkıntı olmaz bence

Amazon Prime'yi anlatmaya gerek yok. Taş gibidir aboneliği.

Bu arada benim 3 ocakta aboneliğin yenilenmesi gerekiyordu. Fakat kartta para yok ve para çekmemesine rağmen Prime aboneliğim devam ediyor. Bir sorun olur mu? (Mesela Şubat'ta 8TL yerine 16TL çekmesi gibi).
10 gün kadar bekliyorlar sonra iptal oluyor.

Zaten Amazon Türkiye zarar açıkladı, kar etmiyorlar. Muhtemelen diğer ülkelerde elde ettikleri kar ile burada ileriye dönük bir yatırım yapmış oluyorlar, reklam yapıp kendilerine alıştırıyorlar.
Amazon ve Amazon Türkiye'nin zarar etmesinin sebebi kârsızlık değil yatırımların yarattığı nakit çıkışı. Zarar eden kimse yok burada, sadece yatırım yapıyorlar.

Amazon'dan çok sık sipariş veren biri olarak son deneyimlerimde hüsrana uğradım. Son birkaç siparişimde söylenen tarihten geç geliyorlar. Ardından aldığım bir çantayı bepenmediğim için iade süreci başlattım fakat aramex tam 12 gün boyunca gelmedi. Bende iadeyi iptal edip MNG Kargo ile iade ettim, süreç bu kadar uzamışken parayı da çabucak alıp beğendiyim diğer çantayı alayım dedim ve iadeyi kupon bakiyesi olarak seçtim. Neyse buraya kadar her şey güzel :D Çantayı sepete ekledim siparişi onaylayacağım, neymiş? Kupon bakiyesi sadece Amazon tarafından satılan ürünlerde geçerliymiş. Gerçekten çok sinirim bozuldu. En sonunda iadeyi tekrar karta alabilmeyi umarak desteğe yazdım fakat mümkün olmadığını söylediler. Herhalde bu olayın tek iyi yanı elimde 10 yıl geçerli 300 küsur liralık kupon bakiyesi kalması oldu. Onun da değeri her gün düşüyor zaten :D neyse Amazon her zaman beklentileri karşılamıyormuş demek ki. (Bu arada prime ile ilgili olan tek şey kargonun geç gelmesi oldu heralde.)

Aramex rezalet bir kargo şirketi hocam. Yıllardır tüm Amazon gurmeleri yalvarıyor Aramex'le çalışmamaları için ama nafile :D

Devlet bile önemli bilgilerimizi koruyamıyor. Amazon yine karşılığında hizmet veriyor :D

Kişisel bilgilerimiz 10-15 yaşındaki çocukların elinde meze oldu maalesef.

Geri
Yukarı