Amazon TR'den para iadesi nasıl alınır?

LifeIsLife

Picopat
Daha fazla  
12595 liralık paramı bu kuruluştan alamiyorum. Bunun için ne yapmam nereye basvurmam gerekir? Tüketici heyetinden basvuru yapamiyorum, ücreti asiyor.

Ilgili konu burada. Amazon TR para iadesi.

Harcama itirazı da 15 günü gectigi icin yapilamiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harcama itirazlarının süresi tüm bankalarda 90 gündür. Tüketici haklarının verdiği koşulsuz iade ise 14 gündür. Harcama itirazı yapabilirsiniz. Başvurmanız gereken resmi makam tüketici mahkemesi.

İlginç. Amazon'un iade konusunda mağdur ettiği ilk kişi olabilirsiniz sanırım. Geçen ay aldığım 1 hafta içinde bozulan USB'yi bile kapıma gelip iade almıştı Amazon. Bence burada sorun bankadan kaynaklı. Çünkü amazon iadeyi yaptığı zaman geç gelmesinin sebebi banka oluyor.

Harcama itirazı durumunda bankanız mutlaka paranızı geri vermeli. Eğer banka harcama itirazına 15 gün diyorsa ya da başka bir kulp buluyorsa suçlu gerçekten de bankanız olmalı.

Harcama itirazlarının süresi tüm bankalarda 90 gündür. Tüketici haklarının verdiği koşulsuz iade ise 14 gündür. Harcama itirazı yapabilirsiniz. Başvurmanız gereken resmi makam tüketici mahkemesi.
Maalesef itiraz 15 gün. 5464 Banka ve kredi kartlari kanununun 16. Maddesine göre 15 gün ve harcama itiraz talebim red edildi.
İlginç. Amazon'un iade konusunda mağdur ettiği ilk kişi olabilirsiniz sanırım. Geçen ay aldığım 1 hafta içinde bozulan USB'yi bile kapıma gelip iade almıştı Amazon. Bence burada sorun bankadan kaynaklı. Çünkü amazon iadeyi yaptığı zaman geç gelmesinin sebebi banka oluyor.
Maalesef tek kisi ben degilim. Sikayetvar.com da benim gibi sorun yasayan parasini 4 aydir alamayan insanlar var. Amazonu yüceltmeye hiç gerek yok. Ilk acildigindan beri buradan alisveris yapiyorum. Ilk defa boylesine buyuk alisveris yaptim ve magdur oldum. Amazon magduriyeti adi altinda konulara bakin benim gibi 2 tane daha konu var parasini kurtaramayan. Dusundugum sey bunlar buyuk paralari cebe indiriyor hakkini ararsan alabiliyorsun.

Öncelikle sorun bankadan kaynakli olmadigi asikar konumu incelerseniz. Gorursunuz.
Harcama itirazı durumunda bankanız mutlaka paranızı geri vermeli. Eğer banka harcama itirazına 15 gün diyorsa ya da başka bir kulp buluyorsa suçlu gerçekten de bankanız olmalı.
Tabi canım zaten Amazon melek. Amazon asla bir kusur islemez isleyemez kesinlikle isleyemez. 5464 Banka ve kredi kartlari kanununun 16. Maddesine bakabilirsiniz ve goreceksiniz 15 gün oldugunu.

Neden herkes bankaya suç atiyor anlamiyorum. Devlet bankası mı bilmiyor işini? Koskoca Vakıfbank?

Açikca belli ki Amazon sitesinde sorun var ve iadeyi yapmis gibi gozukup yapmiyorlar ve kabullenmiyorlar 1 ay oldu ve bankaya gidip gelmekten yoruldum iyice.

5464 banka ve kredi kartlari kanununun 16. maddesi konuyla tamamen alakasız bir madde ve harcama itirazınıza engel değil. Müşteri hizmetleri size bunu söylediyse başından savmış demektir. Bu maddenin gereği adres değişikliklerinin 15 gün içinde bankaya bildirilmesi yönünde.
---MADDE 15 – Kart kullanımından doğan sorumluluk, sözleşme imzalandığı ve kartın zilyetliğine geçtiği veya fizikî varlığı bulunmayan kart numarasının öğrenildiği andan itibaren, kart hamiline aittir. Kartın imza hanesinin kart hamili tarafından imzalanmış olması zorunludur. Üye işyerinin talep etmesi durumunda kart hamili, kartın kullanımı sırasında kimlik belgesi ibraz etmek zorundadır. Bu Kanunun 20 nci maddesi uyarınca harcama belgesi düzenlenmeksizin çeşitli iletişim araçları yoluyla veya sipariş formu vasıtasıyla yapılan mal ve hizmet alımlarındaki hukuka aykırı kullanımlardan kaynaklanan zararlardan kart hamili sorumlu tutulamaz. ---MADDE 16 – Kart hamili, kendisine tevdi edilen kartı ve kartın kullanılması bir kod numarası, şifre veya kimliği belirleyici başka bir yöntemin kullanılmasını gerektiriyorsa bu bilgileri güvenli bir şekilde korumak ve başkaları tarafından kullanılmasına engel olacak önlemleri almak, kartın kaybolması, çalınması veya iradesi dışında gerçekleşmiş herhangi bir işlemi öğrenmesi halinde kart çıkaran kuruluşu derhal haberdar etmek zorundadır. Kart hamili adresinde meydana gelen değişiklikleri, değişiklik tarihinden itibaren onbeş gün içinde kart çıkaran kuruluşa bildirmekle yükümlüdür.---- Amacımız amazonu haklı çıkarmak değil elbette buradaki tek haklı kişi sizsiniz, amazon da banka da suçlu. fakat ben vakıfbanka amazondan daha az güveniyorum. Bankaların müşteriden bir kaç tl soymak için neler yaptığını biliyoruz çünkü. Amazon ise bunu yapmıyor.

Son düzenleme:
Siz bilirsiniz, ben olsam şubeye gidip müdürüyle konuşurdum şubenin iş ciddi çok paranız gitmiş. Elbet geri gelir ama maalesef üzerine düşerseniz. Size gelen Red cevabı ve ilgili maddeyi de müdüre göstermeniz tavsiyemdir haklarınızı bildiğinizi bilsinler. Bir de konuyla alakası yok ama, amazona bu kadar güvenmemin sebebini kısaca söylemek istiyorum belki sizin de işinize yarar. Ben 54 TL'ye sineklik aldım, ürün kusurlu çıktı. Amazona durumu söyledim, 2 gün içinde ilgileneceklerini söylediler satıcının cevabına bağlı. Satıcı beni görmezden geldi, 2 gün sonra ürün sizde kalsın, para iadenizi yapıyoruz 1 haftaya gelir diye mesaj attılar ve 5 dakika sonra param yattı. Hem para hem ürün bende şu an. Amazon gerçekten müşteri yanlısıdır.

Siz bilirsiniz, ben olsam şubeye gidip müdürüyle konuşurdum şubenin iş ciddi çok paranız gitmiş. Elbet geri gelir ama maalesef üzerine düşerseniz. Size gelen Red cevabı ve ilgili maddeyi de müdüre göstermeniz tavsiyemdir haklarınızı bildiğinizi bilsinler. Bir de konuyla alakası yok ama, amazona bu kadar güvenmemin sebebini kısaca söylemek istiyorum belki sizin de işinize yarar. Ben 54 TL'ye sineklik aldım, ürün kusurlu çıktı. Amazona durumu söyledim, 2 gün içinde ilgileneceklerini söylediler satıcının cevabına bağlı. Satıcı beni görmezden geldi, 2 gün sonra ürün sizde kalsın, para iadenizi yapıyoruz 1 haftaya gelir diye mesaj attılar ve 5 dakika sonra param yattı. Hem para hem ürün bende şu an. Amazon gerçekten müşteri yanlısıdır.
Inan ben de hep burdan alisveris yapiyordum. Buyuk paralarda bunlardan asla alisveris yapilmaz onu ogrendim. Buyuk bir ponzi kurulus oldugu kanisindayim buranin.

Geri
Yukarı