Amazon üzerinden laptop almak

Bütçe
7000

Jackie Boy

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 7000 TL bütçem var bu laptopu almayı düşünüyorum. Türkiye'de şu an aktif satışı yok Amazon'dan alacağım. Amazon'dan alınca fiyatının üstüne ek vergi veya herhangi bir şey ödemem gerekiyor mu? Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi teşekkürler: 9
@Jordan Belfort sanırım bilgilisin bu konuda

Sepete ekleyip ödeme sayfasına gelince Ürün Bedeli + Kargo + Gümrük hepsini gösteriyorsa sorun yok. Bu linkteki ürün için gösteriyor gibi duruyor. Eve gelir.

Dosya Ekleri

• amaozn.png
    amaozn.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 53
Yaklaşık 7000 TL bütçem var bu laptopu almayı düşünüyorum. Türkiye'de şu an aktif satışı yok Amazon'dan alacağım. Amazon'dan alınca fiyatının üstüne ek vergi veya herhangi bir şey ödemem gerekiyor mu? Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi teşekkürler: 9
@Jordan Belfort sanırım bilgilisin bu konuda
Hocam sitede gizlilik hatası veriyor. Girebiliyorsanız zaten vergili fiyatın gözükmesi lazım.

Vergisiyle beraber 850$ yani 7000 TL'ye geliyor ve 9. nesil bir bilgisayar için yurt dışından bu fiyata getirtmeye değmez.

Vazgeçtim, ülkemizin bayıldığım :) ekonomisi sağ olsun alınacak pek bir alternatif kalmamış. En azından 8 bin TL bütçe gerek iyi bir gaming laptop için.

@Jordan Belfort sanırım bilgilisin bu konuda.

Vergi yoksa iyi fiyat.

Amazon'da çalışan bir tanıdığım var Almanya da. Ona aldırıp kendime kargolatsam kârım ne olur?
Bunun hükmü tam olarak nedir bilmiyorum. Gümrükten kişinin kendi geçiriyor olduğu durumda eğer cihaz kişisel eşya durumundaysa yani kullanılmış ve kutusu açıksa vergilendirmeye tabii olmuyor. Bu yurt dışından şahsi olarak kargolanan bir ürün için nasıldır bilemeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı