Amazon yurt dışı ürün iadesi için kargo kodu vermedi

Efe KIPKINER

Picopat
Arkadaşlar, Amazon'dan yurt dışı ürün aldım ve bunu iade etmek istiyorum. İade talebi oluşturdum, ücreti kendim ödeyeceğim dedim ama bana kod verilmedi sadece yazdırmam için etiket verildi ve onları kutunun üzerine yapıştırmam gerektiği yazıyor. Kutuyu hazırladım, işini sevdiğim kargo firmalarını aradım, benden iade kargo kodu istiyorlar ama bana siteden sadece kutunun üzerine yapıştırılması gereken etiketler verildi. Bu ürün iade kodunu nereden bulacağım, yurt dışına ürün iade edenler yardımcı olabilirler mi?

Bu konu belki yardımcı olur.
Desteğe yazsan onlar da yardımcı olur aslında.

Merhaba. Ben iade gönderdim. Etiketleri yapıştırdıktan sonra kargonuzu UPS kargo şubesine postalıyorsunuz. Onlar kargoyu üzerindeki etikete göre amazona geri gönderiyorlar. UPS e gönderme ücreti size ait. İsterseniz size iade atıyorlar.

Size gelen e maili okuyunuz. Orada yazıyor detaylıca.

İade ücreti ne kadar ödediniz acaba? Bilgilendirmeyi okuyorum DHL ücretsiz gönderim yapıyormuş galiba ama bana iade kısmında öyle bir seçenek sunulmadı, direkt iadeyi kendim yapacağım seçeneği çıkıyor aslında bulunduğum şehirde DHL var. Yurtiçi kargo ile göndersem çok mu tutar acaba

Son düzenleme:
Ben Batman dan Malatya UPS "ön desk" e gönderim yaptım 65 lira aldı yurtiçi. Faturayı aldım ama taratıpta göndermeye üşendim. Yani iade etmediler onlara başvurmadığım için. Malatya'dan Almanya kısmı ücretsiz evet Amazon sorumluluğunda. UPS kargoya ulaştırmak sizin sorumluluğunuzda. İptal edip yeniden gönderme işlemi başlatın gerekirse müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüşün. Benim iademi Amazon Germany'e yaptım prosedür böyle oldu.

Geri
Yukarı