Amazon'da SteelSeries Rival 650 Wireless 742 TL

Uzun süreler kullanmış biriyim, özellik açısından aşırı kaliteli bir mouse, ilk aldığım zamanlarda hep iyiki dedim ancak zamanla görüşlerim değişti. Kesinlikle kimseye tavsiye etmem. Elim hiç terlememesine rağmen birkaç gün kullanımdan sonra (ne kadar nazik kullandığınızın veya iyi baktığınız hiçbir önemi olmaksızın) yan kauçukları kaymaya, atmaya, yapışmaya ve rahatsız etmeye başlıyor, asla düzelmiyor, 502 ile kendiniz yapıştırmaya çalıştığınızda kauçuklar yerine oturmuyor. SteelSeries sağolsun sorunun farkında ve talep edildiği zaman sorgulamadan direkt yan panel gönderimini sağlıyor, yine de her seferinde yan taraflar patlayacak korkusuyla insan rahat edemiyor kullanırken. Sırf bu nedenle elden çıkardım. Ha, siz çok vurdumduymaz biriyseniz ve bu yan tarafların yapış yapış olması, sökülmesi ve kayması sizi kesinlikle rahatsız etmeyecekse tercih edilecek yegane mouse.
Dediklerinize ragmen tercih edecek kisi oldugunu zannetmiyorum. Varsa da hayirli olsun, ne diyeyim. O kadar agirlikta mouse kullanmak tamamen pismanliktir bana gore. Bir de sanki blind test ile farkini anlayacakmis gibi cift sensor diye ovenler var, saka gibi.

Siz diğer forumlarda da aynı profil fotoğrafını mı kullanıyorsunuz hocam? Sizi tanıyorum sanırım. Rival 600 üzerine uzun sohbetlerimiz olmuştu. :)
Evet kullanıyorum, doğrudur. Ben sizi hatırlayamadım açıkçası, ne konuşmuştuk hatırlamıyorum veya aynı isim/resmi mi kullanıyordunuz bilemiyorum. Mouse hakkında da güncel olarak söyleyebileceklerim; belirttiğim gibi, ilk zamanlarda beni çok memnun etmişti mouse, fakat ne yazık ki zaman ilerledikçe yan paneller cortladı, 2 defa SteelSeries'e yazıp yedek panel aldım, artık 3. aldığım da kısa bir sürede cortlayınca tabiri caizse ilallah edip sattım. Şimdi Razer kullanıyorum, açıkçası çok memnun değilim ama idare ediyoruz, Rival 5'e gözüm kayıyor şu sıralar :)

Dediklerinize ragmen tercih edecek kisi oldugunu zannetmiyorum. Varsa da hayirli olsun, ne diyeyim. O kadar agirlikta mouse kullanmak tamamen pismanliktir bana gore. Bir de sanki blind test ile farkini anlayacakmis gibi cift sensor diye ovenler var, saka gibi.
Çift sensör muhabbeti vs. biraz satış stratejisi sanırım. Günlük kullanımda "uf bu neymiş lan böyle" vs. dedirtecek hiçbir farkını sezmedim. Belki de ben odunumdur bilemiyorum, varsa hisseden buyursun. Ağırlık konusu çok ayrı, nispeten biraz ağır bir mouse ancak ağırlığı epey dengeli, hani rahatsız etmiyor, kolayca alışılabiliyor, onu çok da fazla bir eksi olarak nitelendirmek istemem. Şahsen bu bütçelerde ille kablosuz olacaksa G Pro Wireless veya Viper Ultimate yönelinmesini tavsiye ederim. Kablolu olarak ise kendi adıma Rival 5'e çok sıcak bakıyorum şu sıralar.

Evet kullanıyorum, doğrudur. Ben sizi hatırlayamadım açıkçası, ne konuşmuştuk hatırlamıyorum veya aynı isim/resmi mi kullanıyordunuz bilemiyorum. Mouse hakkında da güncel olarak söyleyebileceklerim; belirttiğim gibi, ilk zamanlarda beni çok memnun etmişti mouse, fakat ne yazık ki zaman ilerledikçe yan paneller cortladı, 2 defa SteelSeries'e yazıp yedek panel aldım, artık 3. aldığım da kısa bir sürede cortlayınca tabiri caizse ilallah edip sattım. Şimdi Razer kullanıyorum, açıkçası çok memnun değilim ama idare ediyoruz, Rival 5'e gözüm kayıyor şu sıralar :)
Sizle RAM alışverişimiz de olmuştu hocam. Nickiniz de aklımda da uygun olmaz burada söylemek. Nick ve fotoğrafım başka başka her platformda :) Ben de Deathadder V2 kullanıyorum, çok özledim Rival 600'ü. Hatta 2. elde 275 liraya bulmuştum, 1 yıl garantili, kararsızım açıkçası. Rival 5 yeni Rival 600 gibi zaten. Çoğu eksiği gidermişler, güzel ama biraz pahalı.

Sizle RAM alışverişimiz de olmuştu hocam. Nickiniz de aklımda da uygun olmaz burada söylemek. Nick ve fotoğrafım başka başka her platformda :) Ben de Deathadder V2 kullanıyorum, çok özledim Rival 600'ü. Hatta 2. elde 275 liraya bulmuştum, 1 yıl garantili, kararsızım açıkçası. Rival 5 yeni Rival 600 gibi zaten. Çoğu eksiği gidermişler, güzel ama biraz pahalı.
Tanıdım, isminin sonu 27'li kral :) Aynı şekilde düşünüyorum, tipini çok sevdim ancak fiyatı pahalı, o nedenle biraz 2. ele düşmesini bekleyenlerdenim, o fiyatları o mouse'a vereceğime G Pro Wireless almak daha akıl karı.

Piyasada alınabilecek en rezil farelerden biridir kendisi.. 164gr absürt ağırlık ve berbat malzeme kalitesi. Switchler 1 yıla kalmadan esneme yapıp tokluğunu kaybediyor. Truemove 3 sensör de ahım şahım bi sensör değil bu paraya. Yarı fiyatına çok daha iyi alternatifler var. Günde 1-2 saat singleplayer oyun oynuyorum ve tipini beğendim ışıklı mışıklı fiyatın da bi önemi yok diyen arkadaşlar için gayet tercih edilebilir tabi.

Tanıdım, isminin sonu 27'li kral :) Aynı şekilde düşünüyorum, tipini çok sevdim ancak fiyatı pahalı, o nedenle biraz 2. ele düşmesini bekleyenlerdenim, o fiyatları o mouse'a vereceğime G Pro Wireless almak daha akıl karı.
Aynen benim :) Kesinlikle bütçe varsa masaya vurup temiz G Pro almak en güzeli, direkt al derim. Benim Rival 600 takıntım ergonomiden. Az önceki tartışmalar da ondan oldu. Rival 600'de ne bulduğumuzu anlatamıyorum insanlara. Sanırım ben tekrar alacağım R600'ü :)

Şahsen bu bütçelerde ille kablosuz olacaksa G Pro Wireless veya Viper Ultimate yönelinmesini tavsiye ederim. Kablolu olarak ise kendi adıma Rival 5'e çok sıcak bakıyorum şu sıralar.
Ben belki bulamamış olabilirim fakat bahsettiğiniz fareler şu an 1100 TL üzeri olarak görünüyor. Amazon'un yaptığı indirim ile Rival 650 ile aralarında epey bir fiyat farkı var şu an. İndirim bittiği zaman, fiyat eskiye döndüğü zaman ayrı tabii ki.

Piyasada alınabilecek en rezil farelerden biridir kendisi.. 164gr absürt ağırlık ve berbat malzeme kalitesi. Switchler 1 yıla kalmadan esneme yapıp tokluğunu kaybediyor. Truemove 3 sensör de ahım şahım bi sensör değil bu paraya. Yarı fiyatına çok daha iyi alternatifler var. Günde 1-2 saat singleplayer oyun oynuyorum ve tipini beğendim ışıklı mışıklı fiyatın da bi önemi yok diyen arkadaşlar için gayet tercih edilebilir tabi.
Dediklerinize katiliyorum ama gunde 1-2 saat singleplayer oynayan bir kisi bile neden bu mouse'u alsin ki, hicbir sebebi yok daha iyi secenekler varken.

Aynen benim :) Kesinlikle bütçe varsa masaya vurup temiz G Pro almak en güzeli, direkt al derim. Benim Rival 600 takıntım ergonomiden. Az önceki tartışmalar da ondan oldu. Rival 600'de ne bulduğumuzu anlatamıyorum insanlara. Sanırım ben tekrar alacağım R600'ü :)
Keşke bir tık daha yüksek olsaydı 600, çok çok daha hoşnut olurdum ve muhtemelen ben de ergonomisini çok arardım... ne yazık ki elim büyük, o bile doldurmuyordu yükseklik bakımından. Şu sıralar ben de elimdeki DA Elite'yi DA v2 ile takaslamayı düşünüyorum bakalım.

Geri
Yukarı