Amazon'dan 1300$ CPU, GPU, RAM, SSD ve anakart tavsiyesi

delorm

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, kuzenim şuan Amerika'da ve eylül ayında dönecek. Hazır oradayken önemli ve nispeten kolay getirebileceği parçaları oradan aldırmak istiyorum.

Aklımdaki modeller şunlar:
  • Anakart : GIGABYTE AORUS GA-AX370-Gaming 5 AMD Ryzen AM4 X370 RGB FUSION SMART FAN 5 HDMI M.2 U.2 USB 3.1 Type-C ATX DDR4 Motherboard
  • İşlemci: Ryzen 1700 veya 1600
  • GPU: 1070 düşünüyordum ama malum piyasa şartları (şu an Amazon'da en uygunu Gigabyte GTX 1080 Windforce OC. 499 dolar fiyatı var şimdilik)
  • RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2x8GB) 288-Pin DDR4 3200MHz (PC4 25600) Desktop Memory Model F4-3200
  • SSD: Samsung 960 EVO Series 250GB

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman kasa ve monitör olmaz diye düşünüyorum. Tam olarak istediğiniz parçalar hangileri?

O zaman kasa ve monitör olmaz diye düşünüyorum. Tam olarak istediğiniz parçalar hangileri?

Monitörü daha sonra alıcam. Kasa olarak NZXT S340 Elite düşünüyorum. Güç kaynağı ise elimde OCZ 700w bronze ve Seasonic 620w bronze var.

RAM modeli konusunda kararsızım. Anakartın bellek destek listesinde seçtiğim model yok. AGESA 1.0.0.6a güncellemesi ile destek sağlanmıştır diye umuyorum. @Nazım Paşa

Amerika'da daha mı uygundur bilemem fakat bugünlük hepsiburada'da msi gtx 1070ti aero 8 gb 3000 tl'ye düşmüş durumda bir bakın isterseniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı