Amazon'dan aldığım ürün gümrüğe mi takıldı?

KaanMS

Centipat
Birkaç gün önce Amazon'dan bir laptop aldım. Alırken "import fees deposit" ve "shipping & handling" ücretlerini de ödedim. İnternetten anladığım kadarıyla bu aşamadan sonra tek yapmam gereken şey kargonun bana gelmesini beklemek. Ancak bugün benden şöyle bir form doldurmamı istedi UPS. Forumun altında görebileceğiniz üzere "doğacak maktu vergiyi peşinen ödemeyi" diye bir ifade var.

Benim sorum ise bu formun tam olarak ne olduğu. Bu forum sadece kargonun içinde yasa dışı bir şey olmadığını doğrulamak için mi, yoksa gümrük vergisini almak için mi? Anladığım kadarıyla içinde yasa dışı bir şey olmadığını doğrulamak amacıylaysa sadece doldurup göndermem lazım, ama gümrük vergisini almak içinse önce Amazon'la iletişime geçmem lazım.

Fiyatını söylersen iyi olur. 1.000 euro ve üzeri yurt dışı alışverişlerde vekaletname imzalamanız gerekiyor gümrükten geçebilmesi için.

Ürün 899.99 dolar. Başka ürünlerle beraber satın aldığım için laptopun tek başına kargo ve gümrük vergileriyle toplam ne kadar olduğunu bilmiyorum maalesef, ama 1000 euroyu geçiyor sanırım.

Laptop tek başına geldi bu arada, diğer aldığım ürünler ayrı olarak geliyor.

Ürün 899.99 dolar. Başka ürünlerle beraber satın aldığım için laptopun tek başına kargo ve gümrük vergileriyle toplam ne kadar olduğunu bilmiyorum maalesef, ama 1000 euroyu geçiyor sanırım.

Limit 1000 euro değildi 1500 euro olması gerekiyor tekrar bir araştırın. Yani 1500 euro üzeri ticari ye giriyor.

O vekaletname pahalı ürünlerin geçirilmesi için gerekiyor. Bir konu vardı sanırım bununla alakalı. Bulursam paylaşırım.

O vekaletname pahalı ürünlerin geçirilmesi için gerekiyor. Bir konu vardı sanırım bununla alakalı. Bulursam paylaşırım.

Alakası yok. Yanlış bilgi vermeyelim. Amazon.deden aldığım ekran kartı için UPS yetki belgesi istemişti. Geçen hafta garantiden 0 gönderilen logictech farem içinde yetki belgesi istediler :D DHL bu konuda çok iyi ne yetki belgesi istiyorlar ne de başka bir şey.

Alakası yok. Yanlış bilgi vermeyelim. Amazon.deden aldığım ekran kartı için UPS yetki belgesi istemişti. Geçen hafta garantiden 0 gönderilen logictech farem içinde yetki belgesi istediler :D DHL bu konuda çok iyi ne yetki belgesi istiyorlar ne de başka bir şey.
Yasaları mı aşıyorlar yani? İki alışverişten gördüğünüz şeyle yanlış bilgilendirme gibi bir suçlama yapmanız gerçekten garip.

Yasaları mı aşıyorlar yani? İki alışverişten gördüğünüz şeyle yanlış bilgilendirme gibi bir suçlama yapmanız gerçekten garip.
Yasaları aşma konusu çok fazla tartışıldı başka forumlarda ve sürekli hukiki yaptırımlar uygulandı bu konulara girmeyeceğim hiç alan razı veren razı. ben sadece sizin "O vekaletname pahalı ürünlerin geçirilmesi için gerekiyor" yazınıza istinaden yazdım. Logitecten tarafından gönderilen 0 ürün için bile yetki belgesi istediler benden :)

Yeni konular

Geri
Yukarı