Amazon'dan alınan RAM'lerin bozuk olma ihtimali var mı?

DarkBurak

Hectopat
Yer
Türkiye
8 Kasım da Amazon'da 8x2 RAM aldım bugün öylesine yorumlarina bakayım dedim mavi ekran hatası onceden için kullanılmış ürün yolluyorlarmiş eğer öyleyse dagitima çıkmadan kargoyu arayıp iade edeyim mi yoksa yalan yorumlar mı?

Son düzenleme:
Mavi ekran sadece RAM den kaynaklanmaz, genel bir donanım probleminden tut Windows güncellemelerine kadar sebebi olabilir. Ramleri aldıktan sonra Windows RAM testi yapın, sorun yoksa kullanabilirsiniz. Ben o şekilde yaptım.

8 Kasım da Amazon'da 8x2 RAM aldım bugün öylesine yorumlarina bakayım dedim mavi ekran hatası onceden için kullanılmış ürün yolluyorlarmiş eğer öyleyse dagitima çıkmadan kargoyu arayıp iade edeyim mi yoksa yalan yorumlar mı?

Hocam birincisi neden bilinmedik bir markadan aldınız ikincisi niye yurtdışından aldını ekstra vergi ve kargo ödemişsiniz üçüncüsü sıkıntı olsa bile amazonda koşulsuz şartsız iade var sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Satıcı Amazon'un kendisi olmadığı için böyle bir şey olma ihtimali tabiki var.

Amazon'dan alışveriş yaparken satıcının amazon.com.tr olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer satıcı Amazon ise iade konusunda sorun yaşamanız düşük bir ihtimaldir. Dolayısıyla ürünü teslim alıp durumuna baktıktan sonra iade kararını verebilirsiniz. Amazon iade süreçleri sıkıntısız olduğundan dolayı bir kaybınız olmayacaktır. Ama gördüğüm kadarıyla yurt dışından almışsınız ve bu durumda iade süreçlerinde sorun yaşayabilirsiniz.

Hocam birincisi neden bilinmedik bir markadan aldınız ikincisi niye yurt dışından aldını ekstra vergi ve kargo ödemişsiniz üçüncüsü sıkıntı olsa bile Amazon'da koşulsuz şartsız iade var sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Satıcı Amazon'un kendisi olmadığı için böyle bir şey olma ihtimali tabii ki var.

Bilinmedik bir marka değil kullandığım SSD'nin markasi Patriot dunyaca ünlü bir marka.

Mavi ekran sadece RAM'den kaynaklanmaz, genel bir donanım probleminden tut Windows güncellemelerine kadar sebebi olabilir. RAM'leri aldıktan sonra Windows RAM testi yapın, sorun yoksa kullanabilirsiniz. Ben o şekilde yaptım.

RAM testi nasıl yapılır?

Bilinmedik bir marka değil kullandığım SSD'nin markasi Patriot dunyaca ünlü bir marka.

RAM testi nasıl yapılır?
Başlat-Çalıştır'a mdsched.exe yazarak bilgisayarı yeniden başlatın ve işlemin bitmesini bekleyin. Yalnız işinizin olmadığı bir zamanda yaparsanız iyi olur, yaklaşık 45 dakika 1 saat arası sürebilir.

Dün akşam linkteki ürünün aynısından ben de sipariş ettim. Bakalım akıbetimiz ne olacak merak ediyorum. Piyasada şu an düzgün bir DDR3 bellek yok. Daha önce Hepsiburada'dan aldığım bellek sahte çıktı. Onun dışında en uygun fiyatlı olan bu seçenekti.

Dün akşam linkteki ürünün aynısından ben de sipariş ettim. Bakalım akıbetimiz ne olacak merak ediyorum. Piyasada şu an düzgün bir DDR3 bellek yok. Daha önce Hepsiburada'dan aldığım bellek sahte çıktı. Onun dışında en uygun fiyatlı olan bu seçenekti.

Benimki şu an Türkiye'de gümrükte ne zaman çıkar bilmiyorum tahmini süre 22 Kasım da teslim diyor.

RAM'ler bugün geldi. Maalesef 1 tanesi bozuk çıktı. Defalarca denedim, 2 RAM'i de teker teker farklı slotlara takarak test ettim. İki tanesini takınca 16 GB (kullanılabilir 7,95 GB) görünüyor. Teker teker takınca birinde sistem açılıyor, diğerinde açılmıyor. İade işlemlerini başlattım. Pazartesi günü DHL gelip kapıdan alacak. RAM konusunda 2 seferdir yüzüm gülmüyor. Bir önceki sahte çıkmıştı. Bu ise bozuk çıktı...

Güncelleme:
Benim ürünün geri gönderimi ve iadesi hızlı bir şekilde gerçekleşti. Gümrük parasıyla beraber geri ödeme yaptılar. Yani bozuk çıksa bile için rahat olsun diye bunu yazıyorum. @DarkBurak

Son düzenleme:
RAM'ler bugün geldi. Maalesef 1 tanesi bozuk çıktı. Defalarca denedim, 2 RAM'i de teker teker farklı slotlara takarak test ettim. İki tanesini takınca 16 GB (kullanılabilir 7,95 GB) görünüyor. Teker teker takınca birinde sistem açılıyor, diğerinde açılmıyor. İade işlemlerini başlattım. Pazartesi günü DHL gelip kapıdan alacak. RAM konusunda 2 seferdir yüzüm gülmüyor. Bir önceki sahte çıkmıştı. Bu ise bozuk çıktı...

Güncelleme:
Benim ürünün geri gönderimi ve iadesi hızlı bir şekilde gerçekleşti. Gümrük parasıyla beraber geri ödeme yaptılar. Yani bozuk çıksa bile için rahat olsun diye bunu yazıyorum. @DarkBurak

Ben aldım dostum ikisi de çok iyi çalışıyor bana bozuk gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı